banner2

Trump'a bir kötü haber daha! Tek tek ifadeye çağrıldılar

Geçtiğimiz günlerde gözaltına alınacağını duyurarak taraftarlarını sokaklara davet eden eski ABD Başkanı Donald Trump'ın bir grup eski yardımcısı ifadeye çağrıldı.

Dünya 25.03.2023, 01:24
Abone ol
Trump'a bir kötü haber daha! Tek tek ifadeye çağrıldılar

ABD başkanlığı dönemi olaylı geçen eski ABD Başkanı Donald Trump'ın başı beladan kurtulmuyor.

Geçtiğimiz gün gözaltına alınacağını iddia ederek ABD'lilere sokaklara çağıran Trump, yeniden ülkenin gündeminde.

ABD başkanı olduğu dönemde Trump'ın özel kalem müdürlüğünü yapan Mark Meadows dahil bir grup yardımcısı ifadeye çağrıldı.

Trump'ın 6 Ocak Kongre baskınından sorumlu tutulması nedeniyle soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan yardımcıların Trump'ın aleyhine ifade verip vermeyecekleri merak ediliyor.

ABD medyasına göre, Trump'ın "yürütme ayrıcalığı iddialarını reddeden" federal bir yargıç, Meadows dahil eski Başkan'ın bazı yardımcılarının jüri önünde ifade vermesini talep etti.

2020 seçim sonuçlarının "geçersiz sayılması ve Trump'ın görevde tutulması çabalarına" yönelik cezai soruşturmanın bir parçası olarak ifadeye çağrılanlar arasında, eski İç Güvenlik Bakanlığı yetkilisi Ken Cuccinelli, eski Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe, eski ulusal güvenlik danışmanı Robert O'Brien ve Başkanlık Personel Ofisi Müdürü John McEntee gibi isimlerin olduğu belirtildi.

Donald Trump konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmazken kendisini savunmakla görevli hukuk ekibinin karara itiraz etmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!