Yandex Metrica

Tottenham Türkleri, Baybaşin çetesine karşı: İki mafya grubu İngiltere'yi paylaşamıyor

Tottenham Türkleri, Baybaşin çetesine karşı: İki mafya grubu İngiltere'yi paylaşamıyor

İngiltere basını, uyuşturucu kaçakçısı Baybaşin aşiretinin ülkedeki bir başka suç örgütü Tottenham Türkleri ile savaşını konuşuyor. İngiliz istihbaratına muhbirlik yaptığı belirtilen Baybaşin kardeşlere bağlı 'Bombacılar' grubu, eroin-kokain tekelini eline almak isteyen Tottenham Türkleri'nin saldırısıyla boğuşuyor. 

Dünya

05.06.2024, 19:15

Londra'nın Hackney ilçesindeki bir restoranda geçtiğimiz hafta meydana gelen silahlı saldırının altından 'Türk mafya grupları' çıktı.

Saldırıda yaralanan 9 yaşındaki kız çocuğu hastanede yaşam mücadelesine devam ederken İngiliz basını, 'Bombacılar' lakaplı Baybaşin ailesi ile Tottenham Turks (Tottenham Türkleri) adlı grup arasında devam eden savaşa odaklandı. 

Gelen bilgilere göre, İngiltere'de Baybaşin çetesi ile Tottenham Türkleri arasında uyuşturucunun kontrolü konusunda savaş bir süredir devam ediyor. 

Daily Mail gazetesi, Diyarbakır-Lice kökenli Baybaşin ailesinin lideri Hüseyin Baybaşin'in 1990'lı yılların ortasında İngiltere başkenti Londra'ya taşındığını, burada suç imparatorluğunu genişleten Baybaşin'in diğer aile fertlerini de buraya getirttiğini kaydediyor. 

Dünya giderek yok oluyor! Bilim adamlarından korkunç açıklama! Artık geri dönüşü yok! Dünya giderek yok oluyor! Bilim adamlarından korkunç açıklama! Artık geri... Haberi Görüntüle

HÜSEYİN BAYBAŞİN MI5 MUHBİRİYDİ 

Gazeteye göre İngiliz makamlarının Baybaşin aşiretine ülke topraklarında gösterdiği müsamaha istihbarat ilişkisine dayanıyor. Hüseyin Baybaşin'in İngiliz İç İstihbarat Teşkilatı MI5 için 'muhbir' olarak çalıştığı kaydediliyor. 

Hüseyin Baybaşin

İddiaya göre Baybaşin, 90'lı yıllarda Türkiye'de uyuşturucu konusunda bağlantıda olduğu kişilerin isimlerini düzenli olarak İngiliz istihbaratıyla paylaşıyordu. 

Avrupa'nın 'Pablo Escobar'ı olarak anılan 'İmparator' lakaplı Hüseyin Baybaşin, uyuşturucu ağını zaman içinde Hollanda ve Fas'a kadar genişletti. İngiltere'ye Türkiye'den göçen suça eğilimli gurbetçi gençleri çevresine toplayan Baybaşin, yasadışı 'şirketinin' adını 'Bombacılar' olarak belirledi. 

Batı medyasından akıl almaz manşet! Gazze'de başka Kiev'de başka Batı medyasından akıl almaz manşet! Gazze'de başka Kiev'de başka Haberi Görüntüle

KARDEŞİ 40 TON KOKAİN SOKUYORDU 

İngiliz halkına eroin ve kokain sağlanmasında önemli payı bulunan 67 yaşındaki Hüseyin Baybaşin, Amsterdam'a yaptığı bir seyahat sırasında yakalanıp mahkûm edilince İngiltere'de işlerin başına 64 yaşındaki kardeşi Abdullah Baybaşin geçti. 

Gasp, insan kaçakçılığı ve kara para gibi suçlamaların da muhatabı durumundaki Baybaşinler, Londra'nın kuzeyindeki Edgware'de milyarderlerin yaşadığı Canons Drive Estate'te lüks bir malikane satın alarak burayı kendilerine üs edindi. 

Hüseyin, Abdullah, Mehmet Baybaşin ve rakipleri Hayri Göztaş, Kemal Eren ve İzzet Eren

Baybaşin kardeşlerden Mehmet Baybaşin (59) 2011 yılında Merseyside çetesiyle işbirliği yaparak İngiltere'ye tek seferde 40 tonluk kokain sokmaya çalışırken yakalandı. Mehmet Baybaşin, Liverpool Kraliyet Mahkemesi'nde 30 yıl hapse mahkûm edildi. 

Çetenin lideri Abdullah Baybaşin ise 2006 yılında uyuşturucu kaçakçılığından 22 yıl hapisle cezalandırılmasının ardından bir yargıcın "Kovuşturmada delil eksikliği mahkûmiyet kararının güvensiz olması anlamına gelir" şeklindeki hükmüyle yeniden yargılandı ve aklandı. Abdullah Baybaşin bir süre önce İspanya'da görüntülendi. 

Yüzlerce kemik ve hayvan fosili! Tibet platosunda gizemli keşif: 160.000 yıl kadar önceye dayanan hikaye Yüzlerce kemik ve hayvan fosili! Tibet platosunda gizemli keşif: 160.000... Haberi Görüntüle

KANLI SAVAŞTA KİM KİMİ ÖLDÜRDÜ?

Liderleri ya İngiltere dışında ya da hapishanede olsa da Baybaşinler bu ülkede uyuşturucu ticaretini diğer gruplara kaptırmamak için yoğun bir savaş veriyor. Bu savaşın diğer aktörü Tottenham Türkleri oldu. 

  • Kasım 2002'de silahlı Bombacılar, Green Lanes'teki Samas Abbas adlı süpermarketin önünde rakipleriyle çatıştı ve orada bulunan Alişan Doğan öldü. Ardından Dostlar Lokali kapısında iki grup arasında yine sokak çatışması yaşandı. 
  • Mart 2009'da 50 yaşındaki esnaf Ahmet Paytak, Londra kuzeyindeki Hornsey Road'da Euro Food and Wines mağazasında vurularak öldürüldü. Katil Ricardo Dwyer, Tottenham Türkleri'nin liderini öldürmek için Bombacılar tarafından tutulmuştu ancak Dwyer yanlış hedefi vurmuştu. 
  • Yine 2009'da Londra kuzeyindeki Tottenham'da, Tottenham Türkleri'nin önde gelen üyelerinden 23 yaşındaki Oktay Erbaşlı, Range Rover marka aracıyla trafik ışıklarında beklerken Bombacılar çetesine bağlı motosikletli bir tetikçinin açtığı ateşle öldürüldü. 
  • İki grup arasında polise bildirilmeyen onlarca çatışma daha yaşanırken, 2011'de iki kişi, Uzi marka makineli tüfekle Londra doğusundaki Clapton kentinde bir Türk derneğine baskın yaptı. Bilardo oynamak için oraya gelmiş 21 yaşındaki Cem Düzgün, kurşun yağmurunda hayatını kaybetti. 

Türkiye açık açık uyarmıştı! PKK destekçisi Bafel Talabani İngiltere'ye kaçtı Türkiye açık açık uyarmıştı! PKK destekçisi Bafel Talabani İngiltere'ye kaçtı Haberi Görüntüle

CİNAYETLER BİRBİRİ ARDINA...

  • Bombacılar'ın üst düzey üyelerinden Ali Armağan, Şubat 2012'de Londra kuzeyindeki Turnpike Lane metro istasyonunun önünde özel yapım Audi A8 marka aracında iken vurularak öldürüldü. Aynı yılın sonlarında Baybaşin-Bombacılar grubundan bir başka yönetici de Londra kuzeyinde vuruldu. 
  • Bu saldırılara Bombacılar'ın cevabı kanlı oldu. Tottenham Türkleri ile bağlantısı olan 34 yaşındaki Zafer Eren, Londra'nın Southgate bölgesinde evinin önünde kurşunlanarak öldürüldü. 
  • Karşılıklı hesaplaşma sırasında en çok ses getiren olaylardan biri, Aralık 2015'te yaşandı. Londra kuzeyindeki Wood Green Crown Mahkemesi önünde Tottenham Türkleri üyeleri, mahkemede yargılanan iki kıdemli mafya mensubunu polisin elinden kurtarmak istedi. Burada yaşanan çatışmada polisler yargılanan suç örgütü üyesi 2 kişiyi öldürdü. 

Bu olayın ardından girilen durgunluk dönemi 2022 sonlarına kadar devam etti. 

Hamas'tan İsrail'e ateşkes teklif: 'Cevap bekliyoruz' Hamas'tan İsrail'e ateşkes teklif: 'Cevap bekliyoruz' Haberi Görüntüle

İŞKENCEYLE ÖLDÜRÜP ORMANA ATTILAR

  • 2022 yılında 43 yaşındaki Türk DJ Mehmet Koray Alpergin ile 34 yaşındaki kız arkadaşı Gözde Dalbudak, Tottenham Hotspur Stadyumu'nun yakınındaki White Hart Lane'de boş bir şarap barında işkence gördü ve öldürüldü. İkilinin cesedi Essex'te ormanlık alana atıldı. Bu cinayete ilişkin iki kişi geçtiğimiz aralık ayında suçlu bulundu. 

DJ Mehmet Koray Alpergin ve 'Nusret'

Hackney'deki restoranda gerçekleşen son saldırıda yaralı 3 kişi arasında bulunanlardan birinin denetimli serbestlik kapsamında elektronik kelepçe taşıdığı anlaşıldı. 

Saldırının asıl hedefi olan 37 yaşındaki Beytullah Gündüz, motosikletli tetikçinin oraya gelmesinden birkaç dakika önce restorandan ayrılmıştı.

Aynı kişi daha önce Tottenham Türkleri grubunun bir üyesi tarafından yine kurşunlanmış ve boynundan yara almıştı. Beytullah Gündüz'ün de bu olaylardan önce silahlı saldırıya karıştığı anlaşıldı. 

Londra'da saldırıya uğrayan restoran ve çevresi

İngiliz basınına göre 'Bombacılar' grubunun liderliğini Hüseyin, Mehmet ve Abdullah Baybaşin kardeşler yürütürken Tottenham Türkleri adlı grup ise Hayri Göztaş, Kemal Eren ve İzzet Eren tarafından yönetiliyor. 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Atilla Diş

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading