TOGG, Yunanlıları mest etti: Türkler, Avrupa’yı fethetmeye hazır

Yunanistan medyası, yerli ve milli otomobil TOGG'a övgüler yağdırırken 'Üretimin 2030 yılına kadar bir milyona çıkması öngörülüyor. İlk Türk otomobili Avrupa'yı fethetmeye hazır.' ifadelerine yer verildi.

Dünya 17.01.2022, 12:32 17.01.2022, 12:56
Abone ol
TOGG, Yunanlıları mest etti: Türkler, Avrupa’yı fethetmeye hazır

Geçtiğimiz günlerde ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022'de de sergilenen TOGG dünyada büyük ses getirmişti. Fuara katılanlar, TOGG'a hayran kalmış hatta dünya basını Türkiye'nin yerli otomobilini manşetlerine taşımıştı.

'BU YIL İÇİNDE BANTTAN İNDİRİLECEK'

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Yunanistan basınında da büyük yankı uyandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayali olduğu belirtilen yerli otomobilde adım adım sona gelindiği belirtildi. Aracın bu yıl içinde banttan indirileceği, 2023 yılında da iç pazarda ve dış pazarda satışa çıkarılacağı haberin detaylarında yer aldı.

'AVRUPA'YI FETHETMEYE HAZIR'

Yunan medyası, yerli otomobil ile ilgili şu ifadeleri kullandı; ''İlk Türk otomobillerinin üretimi, bu yıl içinde yılda 175.000 araç kapasiteli Gemlik fabrikasında başlayacak. Üretimin 2030 yılına kadar bir milyona çıkması öngörülüyor. İlk Türk otomobili Avrupa'yı fethetmeye hazır.

'HEDEFİMİZ KASIMDA TAMAMLAMAK'

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş, geçtiğimiz günlerde Gemlik'te yaptığı sunumda şu ifadeleri kullandı; ''Seneye bu vakit buraya geldiğimizde buradaki tesisin seri üretim için süreçlerinin dondurulmuş olduğunu, bunun yanında orada üretilen araçlarla sertifikasyon testlerine üretim yapıldığının veya gönderildiğini görmüş olacağız. Hedefimiz kasımda bu işi tamamlamak. 10 Kasım’da tamamlamak için ağustosun başında bizim deneme üretimlerine başlamış olmamız lazım.

'2023’ÜN İLK ÇEYREĞİNDE SATIŞA BAŞLARIZ'

Deneme üretimlerine ağustosun başında başlayabilmemiz için, haziranda buradaki tesisin, ekipmanın, alt yapısının kurulmuş olması lazım. Önce istasyonlar teker teker ve birleşerek devreye alınıyor. Haziranda da bu sürecin bu şekilde tamamlanabilmesi için buradaki binanın kaba inşaatının tamamlanması gerekiyor. Bunların hepsi planlandığı şekilde gidiyor. Bir gecikme bizim için şu an yok. Tahminimiz 2023’ün ilk çeyreğinde bu süreç tamamlanır. Biz de 2023’ün ilk çeyreğinde süreç tamamlandıktan sonra, akıllı cihazlarımızın lansmanına, satışına başlarız.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!