banner2

Tetikçi Batı medyasından Erdoğan itirafı: Kazanmaya hazır

Türkiye'deki seçimleri yakından takip eden Batı medyasından itiraf niteliğinde bir analiz geldi. CNN International, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili bir haberinde "Erdoğan'ın son seçimi olduğunu düşündük, ancak o kazanmaya hazır. Tüm olasılıklara meydana okuyor" ifadelerine yer verdi.

Dünya 25.05.2023, 07:55 25.05.2023, 08:30
Abone ol
Tetikçi Batı medyasından Erdoğan itirafı: Kazanmaya hazır

28 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avantajlı bir konumda gidiyor olması Batı medyasının dikkatini çekti.

14 Mayıs seçimleri öncesi, 'Erdoğan gitmeli' başlıkları ile okurlarının karşısına çıkıp Türkiye'deki seçimi manipüle etmeye çalışan tetikçi Batı medyası çark etti. 

CNN International, ikinci turun kazanılması için şimdiden kolları sıvayan Erdoğan hakkında dikkat çeken bir haber yayımladı.

''TÜM OLASILIKLARA MEYDAN OKUDU''

Söz konusu haberde "Türkiye'deki yıkıcı depremin ardından Erdoğan'ın son seçimi olduğunu düşündük. Ancak bunun yerine o kazanmaya hazır" şeklinde başlık kullanıldı. Haberin devamında ise şu ifadelere yer verildi;

''Pek çok uzman Erdoğan'ın 20 yıllık iktidarının tam bir döngü ile sona ermesini bekliyordu. Ancak Erdoğan tüm olasılıklara meydan okudu''

Batı’nın kirli planı suya düştü! Erdoğan itirafı: Tüm olasılıklara meydan okudu

''PARTİSİ RAHATLIKLA ÇOĞUNLUĞU KAZANDI''

14 Mayıs yarışlarında Erdoğan'ın açık ara farkla önde olduğunu belirten CNN, "Erdoğan liderlik için gereken yüzde 50 barajının yarım puandan az bir şekilde aldında kaldı. Partisi ise rahatlıkla çoğunluğu kazandı" değerlendirmesinde bulundu.

''KARANLIK DÖNEM ONUN SAYESİNDE SONA ERDİ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'de oldukça popüler olduğunu ifade eden gazete, Türkiye'deki bir kadın seçmenin başörtüsüyle rahat bir şekilde yaşayabilmesiyle ilgili "Erdoğan sayesinde bu özgürlüğe sahibim. Muhalefet bunu istemiyor, özgürlük istemiyorlar. Karanlık bir dönem onun sayesinde sona erdi" dediğini kaydetti.

''MUHALEFETTE ÇATLARKLAR ORTAYA ÇIKIYOR''

İngiltere merkezli Middle East Eye (MEE) ise 'Kılıçdaroğlu'nun mülteci karşıtı politikasına karşı muhalefette çatlaklar ortaya çıkıyor' başlığı ile okurlarının karşısına çıktı.

Söz konusu haberde 'Çok sayıda üst düzey yetkili, muhalefetin şiddetli mülteci karşıtı söylemini gerekçe göstererek Gelecek partisinden istifa etti' ifadesine yer verildi.

YUNAN GAZETEDEN SKANDAL MANŞET

Yunanistan'ın önde gelen gazetelerinden Kathimerini, skandal bir başlıkla okurlarının karşısına çıktı.

'Bazen köpekler hem havlar hem de ısırır' başlığını atan Yunan gazete 'Yunanistan-Türkiye ilişkilerindeki sakin ara dönemin sonsuza kadar sürmeyeceğini başından beri biliyorduk. Yunanistan ve Türkiye'de seçimler tamamlandıktan sonra sona erecek dikkatli ama geçici bir anlaşmaydı. Şimdi Ankara'nın yavaş yavaş saldırgan söylemlere döndüğünü görüyoruz' ifadelerine yer verdi.

Seçim sonrası Ankara - Atina ilişkilerindeki olumlu gidişatın devam edebileceğini belirten Kathimerini olumsuz senaryoya da hazırlıklı olunması gerektiğini yazdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!