Tesla'da koronavirüs şoku! 1 Mayıs'a kadar şirkette uyuyacaklar! Elon Musk kızgın

Çin'de yükselen koronavirüs vaka sayıları ile birlikte Şangay'da karantina ilan edildi. Karantina, dünya elektrikli araç devi Tesla'yı da vurdu. Bloomberg'in haberine göre Tesla'nın Şanghay fabrikası çalışanları 1 Mayıs'a kadar şirkette kalacak.

Dünya 20.04.2022, 13:45
Tesla'da koronavirüs şoku! 1 Mayıs'a kadar şirkette uyuyacaklar! Elon Musk kızgın

28 Mart'tan bu yana sıkı karantinan uygulandığı Çin'in en büyük şehri Şanghay'da, şehrin tüm sakinleri gibi Tesla çalışanları da karantinadan etkilendi.

ÇALIŞANLARA HER GÜN KORONAVİRÜS TESTİ YAPILACAK

Bloomberg'in aktardığına göre, elektrikli araç üreticisi Tesla'nın Şanghay fabrikasında çalışanlar 1 Mayıs'a kadar şirkette uyuyacak.

Bloomberg'in edindiği raporda, çalışanlara her gün koronavirüs testi yapılacağı, günde iki kez ateşlerinin ölçüleceği ve günde en az dört kere ellerini yıkamaları isteniyor.

İŞARETLİ ALANLAR OLUŞTURULDU

Ayrıca raporda, şirkette uyumak için uygun alan bulunmadığından çalışanlara uyku tulumu verildiği aktarıldı, çalışanların işaretli bir alanda yerde uyumaları gerektiği belirtildi.

Çalışanlara duş almaları ve eğlenmeleri için başka alanlar da kuruluyor.

Diğer yandan Tesla'nın Şanghay fabrikasında günde 2 bin elektrikli araç üretiliyordu.

Son olarak Şanghay'da koronavirüs kısıtlamalarının gevşemesi kapsamında 4 milyon kişinin daha evlerinden ayrılmasına izin verildiği açıklanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!