Terörist yuvası İsveç'ten komik PKK açıklaması: Duruşumuz değişmedi

Terör örgütüne sağladığı destekle bilinen ve Türkiye'nin terörist iadesi talebini reddeden İsveç'ten komik bir açıklama geldi. İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, ülkesinin PKK'yı Türkiye'den sonra terör örgütü listesine alan ilk ülke olduğunu, bu duruşun değişmediğini belirtti.

Dünya 20.05.2022, 13:28
Terörist yuvası İsveç'ten komik PKK açıklaması: Duruşumuz değişmedi

Terör örgütü PKK'ya askeri alanda desteğiyle bilinen İsveç'ten komik bir açıklama geldi. 

PKK'YI TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK TANIYAN İKİNCİ ÜLKE: POZİSYONUMUZ DEĞİŞMEDİ

NATO'ya üyelik için başvuruda bulunan İsveç'in Dışişleri Bakanı Ann Linde, ülkesinin PKK'yı Türkiye'den sonra terör örgütü listesine alan ilk ülke olduğunu, bu duruşun değişmediğini belirtti.

YAYGIN DEZENFORMASYON NEDENİYLE...

Linde, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "yaygın dezenformasyon nedeniyle" İsveç'in PKK'yı terör örgütü olarak tanıyan ilk ülke olduğunu hatırlatmak istediğini bildirdi.

Kararın Olof Palme hükümeti döneminde alındığını anımsatan Linde, Avrupa Birliği'nin (AB) onu 2002'de takip ettiğini belirtti.

Linde, "Bu pozisyon değişmedi." ifadesini kullandı.

PKK İSVEÇ YAPIMI SİLAHLARI KULLANIYOR

Finlandiya ile NATO'ya üyelik için başvuru yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK mensuplarının iadesine yönelik talepleri karşılıksız bırakan İsveç'in ürettiği AT-4, PKK tarafından yoğun olarak kullanıldı.

AT-4 isimli tek atışlı tanksavar silahının bugüne kadar PKK'nın Türk güvenlik güçlerine yönelik yurt içinde ve sınır ötesindeki saldırılarında kullandığı belirlendi.

Son olarak Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde de PKK'lı teröristlerin kullandığı bir mağarada ele geçirilen silahlar arasında AT-4 tanksavar roketi de yer aldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!