Yandex Metrica

Telsiz konuşmasıyla gündem olan Yılan Adası muhafızlarının öldürülmediği ortaya çıktı

Telsiz konuşmasıyla gündem olan Yılan Adası muhafızlarının öldürülmediği ortaya çıktı

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişiminin ilk günlerinde Yılan Adası'nda Rus donanmasına karşı koyarken öldürülen 13 Ukrayna askerinin telsiz konuşmaları dünya gündemine oturmuştu. O askerlerin aslından öldürülmediği ve esir alındığı ortaya çıktı.

Dünya

12.02.2024, 07:26

Rusya'nın Ukrayna'ya işgal saldırısının 2. gününde Karadeniz'de Ukrayna'ya ait olan 17 hektarlık Yılan Adası'sının ele geçirildiği bildirilmişti. 

Kana doymadılar! Soykırımın ortağı ABD, İsrail'e 500 kiloluk bomba sevkiyatına onay verdi! Kana doymadılar! Soykırımın ortağı ABD, İsrail'e 500 kiloluk bomba sevkiyatına... Haberi Görüntüle

TELSİZ KONUŞMASI DÜNYA BASININA YANSIMIŞTI

Ruslar adaya yaklaşırken telsiz ile Ukrayna askerlerine, "Bu bir askeri savaş gemisi. Boşuna kan dökülmemesi için silahlarınızı bırakıp teslim olmanızı öneririm. Aksi takdirde bombalanacaksınız" demişti. 

Buna yanıt olarak Ukraynalı bir asker, "Rus savaş gemisi, defol git" yanıtını verdi. 

Joe Biden'ın yerine kim aday olacak? İşte daha şimdiden öne çıkan 5 isim Joe Biden'ın yerine kim aday olacak? İşte daha şimdiden öne... Haberi Görüntüle

ZELENSKİ ASKERLERİN ÖLDÜĞÜNÜ DUYURMUŞTU

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski telsiz konuşmaları dünya basınına yansıyan bu 13 askerin öldüğünü duyurmuştu. 

Zelenski açıklamasında, "Bütün sınır muhafızları kahramanca öldü ama pes etmedi. Onları ‘kahramanlık nişanıyla onurlandıracağız" ifadelerine yer vermişti. 

Fakat asıl gerçek 4 gün sonra ortaya çıktı. 13 askerin de hayatta olduğu ortaya çıktı. 

Kamala Harris, rekor kırdı: 24 saatte bakın ne kadar bağış topladı Kamala Harris, rekor kırdı: 24 saatte bakın ne kadar bağış... Haberi Görüntüle

DONANMA AÇIKLAMA YAPTI

Ukrayna Donanması tarafından yapılan açıklamada, "Kardeşlerimizin hayatta ve iyi olduğunu duymaktan çok mutluyuz" ifadesi kullanıldı.

Bununla beraber askerlerin Ruslar tarafından esir alındığı bildirildi. Rusya zaten daha önce askerlerin öldürüldüğü iddiasını yalanladı. 

Rus devlet televizyonu ise askerlerin teslim olduğunu gösteren görüntüleri yayınlamıştı. Fakat görüntülerin gerçekliği sorgulanmıştı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading