Yandex Metrica

Tehditler havada uçuşuyor: Şehirlerinizi yakıp yıkar, Lehçeyi ortadan kaldırırız!

Tehditler havada uçuşuyor: Şehirlerinizi yakıp yıkar, Lehçeyi ortadan kaldırırız!

Rus topraklarının Amerikan ve Avrupa füzeleriyle vurulmasına yakılan yeşil ışık, Kremlin'e bağlı propagandacıların tehdit yüklü mesajlarını artırdı. Vladimir Putin'e yakın isimler Almanya'yı da Polonya'yı da şimdiye dek görülmüş en sert biçimde hedef almaya başladı. 

Dünya

09.06.2024, 11:37

ABD ve Avrupa ülkelerince Ukrayna'ya gönderilen füzelerin Rus topraklarına yönelik kullanımı büyük ölçüde serbest bırakıldı.

300 kilometre menzilli Amerikan ATACMS füzeleri, Joe Biden'ın talimatıyla bunun tek istisnası olarak kaldı. Böylelikle hem HIMARS topçu füzesi hem de Storm Shadow ile Scalp seyir füzelerinin Rusya topraklarını vurmasının önü tamamen açıldı. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin buna cevap olarak ABD'nin düşmanlarını silahlandıracaklarını belirtirken, Washington'a bağlı çalıştıklarını iddia ettiği Avrupa ülkelerini de uyarıyor. 

Gerek Putin gerekse de sağ kolu Dmitri Medvedev'in söylemleri, Kremlin'e bağlı gazeteci ve bürokratların açıklamalarında daha sert bir hâl alıyor. 

Kendi kendine soğuyan nükleer santral: İki reaktörün fişini çekip beklemeye başlayınca... Kendi kendine soğuyan nükleer santral: İki reaktörün fişini çekip beklemeye... Haberi Görüntüle

RUS ASKERLERİ ALMANYA'YA MI GELSİN?

Vladimir Putin'e yakın isimlerden TV yıldızı Vladimir Solovyov, geçtiğimiz günlerde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile birlikte açıklama yapan ve Rus topraklarının Avrupa füzeleriyle vurulacağı mesajı veren Alman Başbakanı Olaf Scholz'u sert biçimde tehdit etti. 

Vladimir Solovyov

Alman devlet medyası Deutsche Welle'yi Rusya-Ukrayna sınırındaki Ukrayna kasabası Vovchansk'ın son haline bakmaya çağıran Solovyov, "Vovchansk'ın nasıl yandığını görüp dehşete düştüler. İşte Vovchansk'ı izliyoruz. Çatışmalar sırasında kentin kuzey tarafı yok oldu" dedi. 

Kentin son durumunu göstererek lafı Almanya'ya getiren Solovyov, şunları söyledi:

"Alman şehirlerinin neye benzeyeceğini görüyor musunuz? Onlara çok daha zalim davranırız. Her şeyi yok ederiz. Bunu anlıyor musunuz? Yoksa Rus askerlerini yeniden topraklarınızda mı istiyorsunuz? Bu kez geliriz ve bir daha ayrılmayız."

Katil İsrail, Han Yunus'ta okulu hedef aldı: 30 masum Filistinli hayatını kaybetti! Katil İsrail, Han Yunus'ta okulu hedef aldı: 30 masum Filistinli... Haberi Görüntüle

POLONYA'YI VE LEHÇEYİ ORTADAN KALDIRIRIZ

Vladimir Solovyov'un sunduğu programın birkaç gün önceki oturumuna emekli amiral Konstantin Sivkov'un sözleri damga vurdu.

Sivkov'un hedefinde bir başka Avrupa ülkesi Polonya vardı. Bir nükleer savaş durumunda hedef alınacak ilk ülkenin Polonya olacağını ileri süren Sivkov şöyle konuştu:

Konstantin Sivkov

"Polonya nükleer savaşın küçük bir sahnesine dönüşebilecek en gerçekçi adaydır. Orada 20 büyük şehir mi var? Sanmıyorum... Daha azdır. 

Her şehre 2 nükleer füze tahsis edersek, bu sadece 30-40 füze eder... Ve bu iş İskender füzelerinin sadece bir salvosudur. 

10-15 dakika içinde hem Polonya devleti hem de Polonya halkı ortadan kaybolur. Lehçe de ortadan kalkar. Avrupalıların bunu anlaması gerekiyor. Avrupalıları ne yaptıklarını düşünmeye çağırıyorum."

Habere Tepki Ver

0

1

2

0

0

0

1

0

Yorumlar (0)

Atilla Diş

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading