banner2

Tedarik zinciri krizi vurdu! ABD Gıda bankaları talebi karşılayamıyor

Koronavirüs döneminde tedarik zinciri sıkıntıların beraberinde fiyatların da artış göstermesi, gıda yardımı yapan bankaları zor duruma düşürdü. Ülkede maddi problemleri sebebiyle bankalardan gıda yardımı alanların talepleri karşılanamıyor.

Dünya 10.11.2021, 10:26
Abone ol
Tedarik zinciri krizi vurdu! ABD Gıda bankaları talebi karşılayamıyor

ABD gıda bankaları, fiyat artışı ve tedarik sıkıntıları nedeniyle talebi karşılayamıyor. ABD’de ihtiyaç sahiplerine yardım yapan gıda bankaları, Kovid-19 salgınında artan fiyatların ve tedarik zincirinde yaşanan sıkıntıların etkisiyle talebi karşılamakta zorlanıyor.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ GIDA SIKINTISI YAŞIYOR

ABD’de 200’den fazla gıda bankasını koordine eden ve kar amacı gütmeyen “Feeding America”nın işletme müdürü Katie Fitzgerald, gıda fiyatlarındaki yükselmenin halihazırda gıda güvensizliği yaşayan insanları daha çok etkilediğini belirtti. Fitzgerald, gıda bankalarının salgınla birlikte 2 ila 3 kat artan gıda maliyetlerini sonsuza kadar karşılayamayacağını vurguladı.

ABD’de de maddi sıkıntı yaşayan ailelere yardım yapan gıda bankalarının sayısı Kovid-19 salgınında arttı. Buna rağmen fiyat artışı ve tedarik zincirindeki sıkıntılar yardımların yapılmasını zorlaştırıyor. Özellikle yaklaşan Şükran Günü tatili ve yılbaşı öncesi ihtiyaç sahipleri gıda sıkıntısı yaşıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!