banner2

Tayland'da 14 yaşındaki çocuk AVM'de dehşet saçtı: Ölü ve yaralılar var

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta 14 yaşında bir çocuğun, Siam Paragon adlı alışveriş merkezinde tabancayla ateş açması sonucu 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Dünya 03.10.2023, 20:01 03.10.2023, 23:11
Abone ol
Tayland'da 14 yaşındaki çocuk AVM'de dehşet saçtı: Ölü ve yaralılar var

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta, 3 Ekim 2023 tarihinde Siam Paragon adlı alışveriş merkezinde silahlı saldırı meydana geldi. Saldırıda 3 kişi hayatını kaybederken, 4 kişi yaralandı.

Saldırı, yerel saatle 16.40'ta gerçekleşti. 14 yaşındaki bir çocuk, alışveriş merkezinin yemek katında tabancayla ateş açmaya başladı. Saldırgan, yaklaşık 10 el ateş ettikten sonra kaçmaya çalıştı. Ancak, polis tarafından kısa sürede yakalandı.

3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Saldırıda hayatını kaybeden 3 kişiden biri, alışveriş merkezinde alışveriş yapan bir kadın, biri alışveriş merkezinin güvenlik görevlisi, diğeri ise saldırganın kendisiydi. Yaralanan 4 kişiden 3'ü alışveriş merkezinde alışveriş yapan kişiler, diğeri ise saldırganın yakalanması sırasında yaralanan bir polis memuru.

Saldırganın kimliği ve saldırının nedeni henüz açıklanmadı. Ancak, polisin saldırganın bir ailevi anlaşmazlığın ardından saldırıyı gerçekleştirdiği üzerinde durduğu bildirildi.

Saldırı, Tayland'da son yıllarda yaşanan en şiddetli silahlı saldırılardan biri oldu. Saldırı, Bangkok'taki turistik bir bölge olan Siam Paragon alışveriş merkezinde meydana gelmesi nedeniyle de büyük endişelere yol açtı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!