Yandex Metrica

Tarafımız belli: Beyaz Saray kapıları açtı Riyad kapattı! Suudi Arabistan'dan ABD'ye İsrail resti!

Tarafımız belli: Beyaz Saray kapıları açtı Riyad kapattı! Suudi Arabistan'dan ABD'ye İsrail resti!

İsrail zulmü ile birlikte Ortadoğu'ya bir dizi ziyarette bulunan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in ziyaret ettiği duraklardan biri olan Suudi Arabistan, Washington'dan gelen açıklamalara net şekilde yanıt verdi.

Dünya

02.05.2024, 19:44

İsrail, Suudi Arabistan normalleşme sürecinin başlaması gerektiğini belirten Blinken, Suudi yetkililerden ret cevabı aldı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, Suudi Arabistan ve İsrail'in normalleşme görüşmelerine devam etmeye istekli olduğunu söyledi, 'olumlu geri bildirimler' aldıklarını bildirdi.

Hamas duyurdu! İsrailli ırkçı bakan bizzat işkencelere katıldı: Sadistliğini gösteriyor Hamas duyurdu! İsrailli ırkçı bakan bizzat işkencelere katıldı: Sadistliğini gösteriyor Haberi Görüntüle

BAĞIMSIZ FİLİSTİN KURULMADAN ASLA

ABD'den gelen açıklamalar üzerine ise Suudi Arabistan bağımsız bir Filistin devleti kurulmadan İsrail'le ilişkilerini normalleştirmeyeceğini duyurdu.

Irak hükümetinden flaş karar: PKK artık yasaklı örgüt olarak tanımlanacak! Irak hükümetinden flaş karar: PKK artık yasaklı örgüt olarak tanımlanacak! Haberi Görüntüle

SUUDİ ARABİSAN KAPILARI KAPATTI

Konuya ilişkin açıklama yapan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Suudi Arabistan, 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin Devleti'nin tanınmadığı, İsrail'in Gazze Şeridine yönelik saldırılarının durdurulmadığı ve İsrail işgal güçlerinin tümünün Gazze Şeridi'nden çekilmediği sürece İsrail ile hiçbir diplomatik ilişkinin olmayacağı yönündeki sabit tutumunu ABD yönetimine bildirdi" denildi.

ABD istihbaratı duyurdu! Trump'a yönelik suikast girişiminde çarpıcı detay ortaya çıktı! ABD istihbaratı duyurdu! Trump'a yönelik suikast girişiminde çarpıcı detay ortaya... Haberi Görüntüle

TEL AVIV İSTEKLİYDİ

Öte yandan Washington öncülüğündeki İbrahim Anlaşmaları'yla Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn gibi ülkelerle ilişkilerini normalleştiren İsrail, 7 Ekim'de savaş başlamadan önce Suudi Arabistan'la tarihi bir sayfa açmaya hazırlanıyordu. Fakat İsrail'in Gazze'ye zulmü tüm dengeleri bozdu. 

Oyun tutkunları GTA 6 için gün sayıyor! Fragmanı tam 200 milyon görüntülemeye ulaştı Oyun tutkunları GTA 6 için gün sayıyor! Fragmanı tam 200... Haberi Görüntüle

NORMALLEŞMEYE HAYIR

Söz konusu gelişmeleri manşetine taşıyna Al Jazeera, 'Suudi Arabistan, Filistin devleti olmadan İsraille diplomatik ilişkilere hayır diyor' ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

1

0

1

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading