Yandex Metrica

Sitede Ara

Suudi Arabistan'dan yüklü silah alımı: ABD ile 11 anlaşma imzalandı

Suudi Arabistan'dan yüklü silah alımı: ABD ile 11 anlaşma imzalandı

Suudi Arabistan, Amerikan devi Lockheed Martin şirketi ile Bölge Yüksek İrtifa Hava Savunması (THAAD) sistemi parçalarının üretiminin yerelleşmesi amacıyla 11 anlaşma imzalandığını bildirdi.  

Dünya

24.02.2024, 14:24

Suudi Arabistan Riyad'da düzenlenen Savunma Fuarı'nda çok sayıda silah alım anlaşması imzaladı. 

Suudi Arabistan Yatırım Bakanlığı ve Askeri Sanayii Genel Kurulu, Amerika'nın dev savunma sanayi şirketi Lockheed Martin ve Airbus ile anlaşma imzalandığını duyurdu.

İsrail iyice sıkıştı: Esir takası görüşmeleri için Katar'a heyet gidiyor İsrail iyice sıkıştı: Esir takası görüşmeleri için Katar'a heyet gidiyor Haberi Görüntüle

SUUDİ ARABİSTAN İLE ABD ARASINDA 11 ANLAŞMA İMZALANDI

Bakanlık yaptığı yazılı açıklamada, Riyad'da düzenlenen Savunma Fuarı etkinlikleri çerçevesinde, Bakanlık ve Askeri Sanayii Kurulu, Prens Selman'ın onayıyla ikili olarak Lockheed Martin ve Airbus şirketleri arasında 11 anlaşma imzalandığını bildirdi.

Yeni anlaşmalardan hedefin ülkenin büyük savunma sanayilerinin merkezi haline gelmesi için savunma sektörü ve askeri sanayi alanındaki yatırımları, teknoloji transferini ve gelişimi güçlendirmek olduğu kaydedildi.

Image

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan Azerbaycan'da  önemli görüşmeler: Önce Aliyev'le sonra Bayramov'la bir araya geldi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan Azerbaycan'da önemli görüşmeler: Önce Aliyev'le sonra... Haberi Görüntüle

THAAD PARÇALARI ÜRETİLECEK

Suudi Arabistan resmi el-İhbariyye televizyon kanalı haberinde, Bölge Yüksek İrtifa Hava Savunma Sistemi (THAAD) parçalarının üretiminin yerelleşmesi için 2022'de iki taraf arasında ilan edilen projelere verilen onayların bu anlaşmalarla desteklediği vurgulandı.

Image

İsrail'de sirenler çalıyor: Lübnan tarafından çok sayıda roket atıldı İsrail'de sirenler çalıyor: Lübnan tarafından çok sayıda roket atıldı Haberi Görüntüle

THAAD NEDİR?

ABD Kara Kuvvetlerine ait bir balistik füze savunma sistemi olan Bölge Yüksek İrtifa Hava Savunma Sistemi (THAAD), Lockheed Martin şirketi tarafından kısa ve orta menzilli tehdit unsurlarına karşı geliştirildiği belirtiliyor.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading