Yandex Metrica

Sitede Ara

Suudi Arabistan duyurdu: Hac ibadeti için kutsal topraklara giden 1301 hacı adayı vefat etti

Suudi Arabistan duyurdu: Hac ibadeti için kutsal topraklara giden 1301 hacı adayı vefat etti

Sağlık Bakanı Fahd Abdurrahman el-Celacel hac ibadeti için kutsal topraklara giden ve aşırı sıcaklardan etkilenen 1301 kişinin vefat ettiğini duyurdu. 

Dünya

24.06.2024, 00:30

Suudi Arabistan'da etkili olan aşırı sıcaklar nedeniyle hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gelen 1301 hacı adayı vefat etti.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'nın haberine göre, Sağlık Bakanı Fahd Abdurrahman el-Celacel, El-İhbariyye kanalına yaptığı açıklamada, kutsal topraklarda bu yıl hac ibadetini yerini getirmek üzere bulunan kişilerin sağlık durumlarıyla ilgili bilgi verdi.

Bu yıl bölgede "aşırı sıcak havanın" görüldüğünü belirten Celacel, hac ibadetini yapmak üzere kutsal topraklarda bulunan çok sayıda kişinin bundan etkilendiğini belirtti.

Suudi Arabistan'da gözaltına alınmıştı: Türk gazeteci Kurtuluş Demirbaş serbest bırakıldı Suudi Arabistan'da gözaltına alınmıştı: Türk gazeteci Kurtuluş Demirbaş serbest bırakıldı Haberi Görüntüle

HAC İBADETİ SIRASINDA FENALAŞANLARIN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Vefat eden kişilerin sayısının 1301'e çıktığını ve bunların yüzde 83'ünün hac ibadeti için izninin olmadığını açıklayan Suudi Bakan, hac ibadeti sırasında sağlık durumu olumsuz etkilenen kişilerin bir kısmının halen tedavilerinin devam ettiğini aktardı.

Celacel, vefat eden kişilerin "güneş ışığı altında uzun mesafeler yürümeleri, ilerlemiş yaşta olmaları ve kronik rahatsızlıkları" sebebiyle sağlık durumlarının olumsuz etkilendiğini kaydetti.

Kutsal topraklarda hac vazifesini yerine getirmek üzere Suudi Arabistan'a gelen 1 milyon 300 binden fazla kişiye sağlık hizmeti sundukları bilgisini veren Celacel, vefat edenlere rahmet ve taziye dileklerini iletti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading