banner2

Suudi Arabistan'dan 'omicron varyantı' kararı! Umre için yeni kriterler belli oldu

Güney Afrika’da orta çıkan ve Omicron adı verilen varyant tüm dünyayı alarma geçirirken Suudi Arabistan ülkeye giriş şartlarını açıkladı.

Dünya 29.11.2021, 14:19 29.11.2021, 14:42
Abone ol
Suudi Arabistan'dan 'omicron varyantı' kararı! Umre için yeni kriterler belli oldu

Kovid-19'un yeni ortaya çıkan 'omicron' varyantının ardından Suudi Arabistan ülkeye giriş şartlarını açıkladı.

18 ÜLKEYE GİRİŞ YASAĞI

Yapılan açıklamada, 18 farklı ülkeden umre için gelenlere aşılarını yaptırmış dahi olsalar ülkeye giriş yasağı getirildiği belirtildi. Malavi, Zambiya, Madagaskar, Angola, Komorlar, Güney Afrika, Namibya, Botsvana, Zimbabve, Mozambik, Lesotho, Etiyopya ve Esvatini gibi ülkelerden gelişleri askıya alan Suudi Arabistan’da yeni mutasyon nedeniyle endişe duyulduğu kaydedildi.

HAC VE UMRE KRİTERLERİ BELLİ OLDU

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı da yaptığı açıklama ile Kabe-İ Muazzama’yı ziyaret etmek isteyenler için kısıtlamaları güncelledi. Suudi Arabistan tarafından tanınan aşıları yaptıranlar karantinaya girmeyecek. Suudi Arabistan tarafından onaylanmayan ancak DSÖ tarafından tanınan aşıları yaptıranlar 3 gün karantinada kalacak. Karantinasını tamamlayanlardan negatif sonuçlu PCR testi istenecek.

HANGİ AŞILARI KABUL ETMİŞTİ

Suudi Arabistan, 2 doz Pfizer BioNTech, Comirnaty, Oxford AstraZeneca, Covishield, SK Bioscience, Vaxzevria, Moderna, Spikevax ve 1 doz Johnson & Johnson açılarını kabul ettiğini açıklamıştı.


 
 
 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!