banner2

Suudi Arabistan açıkladı: Yakında Türkiye'ye 5 milyar dolar mevduat geliyor

Suudi Arabistan birkaç gün içinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'na 5 milyar dolar yatıracak. Açıklama Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed el-Jadaan'dan geldi.

Dünya 08.12.2022, 08:32 08.12.2022, 08:47
Abone ol
Suudi Arabistan açıkladı: Yakında Türkiye'ye 5 milyar dolar mevduat geliyor

Suudi Arabistan Maliye Bakanlığı Sözcüsü Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'na 5 milyar dolarlık mevduat hesabı açılması için yapılan görüşmelerde son aşamaya gelindiğini duyurmuştu. Suudi Arabistan birkaç gün içinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'na 5 milyar dolar yatıracak. Açıklama Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed el-Jadaan'dan geldi.

''YAKINDA GERÇEKLEŞECEK''

Detayların görüşülmesi ve paranın yatırılmasının birkaç gün içinde gerçekleşebileceğini belirten Muhammed el-Jadan, ''Türkiye ile aramızda karar verdik. Türkiye ile ilişkilerimizde büyük ilerleme var ve Türkiye'de ve başka ülkelerde yatırım olanaklarına sahip olmayı arzu ediyoruz. Yakında gerçekleşecek." şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MUHAMMED BİN SELMAN İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz ay Bali'de düzenllenen G20 Liderler Zirvesi kapsamında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüşmüştü. Görüşmenin detaylarına ilişkin ise herhangi bir bilgi paylaşılmamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!