banner2

Suriye açıklarında göçmen teknesi faciası: 34 ölü

Ülkenin batısındaki Tartus şehri açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan tekne batarken olayda ilk belirlemelere göre 34 kişi hayatını kaybetti.

Dünya 22.09.2022, 22:57 22.09.2022, 23:05
Abone ol
Suriye açıklarında göçmen teknesi faciası: 34 ölü

Suriye’den yeni bir göçmen teknesi faciası haberi geldi. Ülkenin batısındaki Tartus ili açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan bir teknenin batması sonucu en az 34 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

20 KİŞİ KURTARILDI

Beşşar Esed rejimine yakın sitelerdeki habere göre, Lübnan'dan Avrupa'ya ulaşmak isteyen düzensiz gömenleri taşıyan tekne Suriye'nin batısındaki Tartus ili karşısındaki Ervad Adası yakınında battı. Sham FM haber sitesi, rejim yetkilisine dayandırdığı haberinde, ilk belirlemelere göre aralarında Filistin, Lübnan ve Suriye uyrukluların bulunduğu toplam 34 kişinin cesedine ulaşıldığını aktardı. 20 kişinin kurtarıldığı belirtilen haberde, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

ENDİŞE VERİCİ İDDİA

Rejime yakın haber sitelerinde, düzensiz göçmenleri taşıyan teknede en az 150 kişinin bulunduğu belirtildi. Henüz doğrulanmayan bu bilginin gerçek çıkması durumunda facianın çok daha büyük boyutlara ulaşmasından endişe ediliyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!