Yandex Metrica

Soykırımcı İsrail yine kadın ve çocukları hedef aldı: Şehit ve yaralılar var

Soykırımcı İsrail yine kadın ve çocukları hedef aldı: Şehit ve yaralılar var

İsrail, Gazze Şehri'nde insanlık dışı saldırılara devam ediyor. İsrail ordusunun bir apartmanı hedef aldığı hava saldırısı sonucu aralarında çocukların ve kadınların da bulunduğu 7 Filistinlinin şehit olduğu bildirildi. 

Dünya

14.06.2024, 02:12

Soykırımcı İsrail ordusu ateşkesin konuşulduğu bir ortamda bile Gazze'deki masum kadın ve çocukları hedef almayı sürdürüyor. Gazze Şeridi'ndeki Sivil Savunma Birimi, İsrail savaş uçağının Nafak Caddesi üzerindeki bir apartman dairesini bombalaması sonucu 3'ü çocuk, 3'ü kadın 7 Filistinlinin şehit olduğunu ve çok sayıda yaralının bulunduğunu bildirdi.

Gazze Şeridi'nde yerinden edilmiş 2 milyona yakın Filistinli her gün soykırımcı İsrail'in saldırılarına maruz kalıyor. AA muhabirinin görgü tanıklarından aldığı bilgiye göre, sivil savunma ekipleri, İsrail saldırısının olduğu yerde enkaz altındaki ölü ve yaralıları arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. İsrail topçu birlikleri, Gazze şehrinin güneydoğusundaki Zeytun Mahallesindeki bölgeleri ve evleri bombalamaya devam etti. İsrail saldırısında çok sayıda ev ve iş yerinde yangın çıkarken mahallenin doğusundan dumanların yükseldiği görüldü.

Rusya'dan açık tehdit! Peskov 'ABD'yi durdururuz' diyerek duyurdu: 'Olası kurbanlar Avrupa başkentleri olur' Rusya'dan açık tehdit! Peskov 'ABD'yi durdururuz' diyerek duyurdu: 'Olası kurbanlar... Haberi Görüntüle

HAMAS ZEYTUN MAHALLESİNDE ŞİDDETLİ ÇATIŞMAYA GİRMİŞTİ

İsrail ordusuna karşı güçlü bir direniş ortaya koyan Hamas hareketinin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, dün, Gazze şehrindeki Zeytun mahallesine giren İsrail güçleriyle "şiddetli" çatışmalara girdiklerini açıklamıştı.

Soykırımcı İsrail, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın "Aksa Tufanı" operasyonunu bahane ederek katliamlarını sürdürüyor. Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 37 bin 232 kişi öldü, 85 bin 37 kişi yaralandı. Açıklamada ayrıca hâlâ enkaz altında ve yol kenarlarında cesetlerin bulunduğu ancak sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı yinelendi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading