Yandex Metrica

Soykırımcı İsrail devre dışı! ABD medyasından bomba iddia

Soykırımcı İsrail devre dışı! ABD medyasından bomba iddia

Terör devleti İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları acımasızca devam ederken ABD medyasından NBC, Beyaz Saray’ın Hamas ile doğrudan ateşkes görüşmesi yapmak için harekete geçtiğini yazdı.

Dünya

10.06.2024, 16:49

ABD başta olmak üzere birçok ülkenin desteğini arkasına alarak dünyada eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları acımasızca devam ediyor.

Hedef gözetmeksizin her yeri bombalayan çocuk, kadın, yaşlı demeden herkesi öldüren İsrail güçleri, şu ana kadar 36 bine yakın masum Filistinliyi katletti. 8 aydan bu yana Gazze'yi bombalayan İsrail ordusu, 79 binden fazla kişiyi de yaraladı.

Yerinden edilmiş 1,5 milyon insanın yaşadığı Refah kentine geniş kapsamlı operasyon hazırlığı içerisinde olan İsrail, dünya kamuoyunun ateşkes çağırlarına kulağını tıkarken bebek katili Netanyahu'nun acımasız ve zorba ordusu katliamlarına devam ederken ABD ve İsrail medyası dikkat çeken bir habere imza attı.

Trump'ı hedef tahtasına koymanın zamanı geldi demişti: Joe Biden'ın o konuşması ABD'de tekrardan gündem oldu! Trump'ı hedef tahtasına koymanın zamanı geldi demişti: Joe Biden'ın o... Haberi Görüntüle

BIDEN, HAMAS İLE DOĞRUDAN MÜZAKERE YAPACAK

NBC'nin dört ABD'li yetkiliye dayandırdığı haberine göre ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, aylardır abluka altında olan ve yoğun bombardımına tutulan Gazze'de esaret altında tutulan Amerikalı rehinelerin serbest bırakılması konusunda Hamas ile doğrudan müzakere yapmayı değerlendiriyor. Söz konusu rapora göre müzakereler arabulucular aracılığıyla yapılacak ve İsrail bu süreçte devre dışı kalacak. Raporda, yetkililerin, ABD'nin Hamas'a karşılık olarak ne vereceklerinden emin olmadıkları belirtildi.

Dünyanın hızı yavaşladı günler uzamaya başladı! Bilim insanları felaket diyerek duyurdu! Çok daha kötü olacak Dünyanın hızı yavaşladı günler uzamaya başladı! Bilim insanları felaket diyerek... Haberi Görüntüle

5 ABD VATANDAŞI SERBEST BIRAKILACAK MI?

Bilindiği üzere Gazze'de Amerikan vatandaşlığına sahip beş rehine var. Yapılması beklenen müzakerede, Gazze'de tutulduğu düşünülen Edan Alexander, Sagui Dekel-Chen, Hersh Goldberg-Polin, Omer Neutra ve Keith Siegel isimli 5 Amerikan vatandaşının serbest bırakılmasının yanı sıra öldüğüne inanılan 3 ABD'linin cesetlerinin geri getirilmesi konusunun yer alması bekleniyor.

Türkler düşmanımız! Hindistan basınında dikkat çeken analiz: Savunma sanayi ürünlerimizi veto ettiler Türkler düşmanımız! Hindistan basınında dikkat çeken analiz: Savunma sanayi ürünlerimizi... Haberi Görüntüle

İSRAİL KABİNESİ ÇILGINA DÖNDÜ

Söz konusu anlaşma İsrail'in zoruna gitti. İsrailli Maliye Bakanı Bezalel Smotrich anlaşma için "toplu intihar" ifadesini kullandı ve desteklemeyeceğini açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken  ise ateşkes görüşmeleri için Ortadoğu turuna başladı. Blinken, bu hafta Ürdün ve Katar'a da seyahat edecek. Üst düzey Hamas yetkilisi Sami Ebu Zuhri, ABD'yi İsrail'e Gazze'deki savaşı sona erdirmesi için baskı yapmaya çağırırken şunları kaydetti;

"ABD yönetimini, Gazze'deki savaşı durdurması için işgale baskı yapmaya çağırıyoruz ve Hamas hareketi, savaşın sona ermesini sağlayacak her türlü girişime olumlu yaklaşmaya hazırdır" 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading