Yandex Metrica

Sitede Ara

Soykırım ortağından çelişkili sözler! Biden'ın Netanyahu açıklaması ABD medyasının gündeminde

Soykırım ortağından çelişkili sözler! Biden'ın Netanyahu açıklaması ABD medyasının gündeminde

ABD Başkanı Joe Biden, Time dergisine verdiği röportajda soykırımcı İsrail Başbakanı Netanyahu hakkındaki sözlerini inkar etti. Biden, "Netanyahu'nun savaşı siyasi malzeme olarak kullanmadığını" söyledi.

Dünya

05.06.2024, 11:10

Gazze'de çoğunluğu çocuklardan oluşan 36 bini aşkın insanın katledilmesine doğrudan destek veren ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "Gazze'deki savaşı kendi siyasi geleceği için uzattığı" imasında bulunup bir başka açıklamasında ise "Netanyahu'nun savaşı siyasi malzeme olarak kullanmadığını" söyledi. Biden'ın söz konusu açıklamaları tutarsızlık oluşturdu.

Netanyahu'nun en büyük destekçilerinden biri olan ABD Başkanı Biden, Beyaz Saray'da sınır güvenliğiyle ilgili yeni tedbirleri açıkladığı basın toplantısında, Netanyahu hakkındaki sorulara yanıt verdi. 

ABD'nin en prestijli dergilerinden biri olan Time dergisine verdiği röportajda, Netanyahu'nun kendi siyasi geleceği için savaşı uzattığı imasında bulunan Biden, çark etti. Biden'a, Beyaz Saray'daki toplantıları sırasında Time dergisindeki  sözleri soruldu soruldu.

Katil hemşire! Çok sayıda bebeği 'bilerek' öldürdü! Dünya ayağa kalktı Katil hemşire! Çok sayıda bebeği 'bilerek' öldürdü! Dünya ayağa kalktı Haberi Görüntüle

"NETANYAHU CİDDİ BİR SORUNU ÇÖZMEYE ÇALIŞIYOR"

Daha önce Netanyahu'nun Gazze Şeridi'ndeki saldırıları siyasi geleceği için uzattığını ima eden Biden, "Netanyahu sizce savaşı siyasi malzeme olarak mı kullanıyor?" şeklindeki soruya, "Sanmıyorum. O (Netanyahu), ciddi bir sorununu çözmeye çalışıyor." yanıtını verdi.

Biden'ın Netanyahu hakkındaki çelişkili açıklamaları Amerikan medyasının gündemine oturdu. Biden'ın bu açıklaması "tutarsızlık" olarak yorumlanırken Biden'ın Time dergisindeki sözlerine atıf yapıldı.

ABD Başkanı Biden, Time dergisindeki mülakatında, kamuoyunun "İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun kendi siyasi geleceği için Gazze'deki savaşı uzattığı" sonucuna varması için tüm nedenlerin bulunduğunu söylemişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading