Yandex Metrica

Soykırım ortağı Biden'dan Gazze çağrısı: Bu son bulmalı

Soykırım ortağı Biden'dan Gazze çağrısı: Bu son bulmalı

Savaşın başından bu yana terör devletinin yanında saf tutan ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in Gazze'deki saldırılarının "çok abartılı" olduğunu belirterek, "Gazze'de açlıktan ölen pek çok masum insan var, bu son bulmalı." açıklamasında bulundu.

Dünya

09.02.2024, 12:33

7 Ekim Cumartesi sabahı başlayan savaşın başından bu yana ABD'nin koşulsuz desteğini arkasına alarak Gazze'de eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail, hedef gözetmeksizin her yeri bombalarken 27 binden fazla masum Filistinliyi katletti. Dünyanın ateşkes çağrılarına kulağını tıkayan İsrail, Refah kentinde büyük bir saldırı hazırlığı içerisindeyken soykırım ortağı ABD Başkanı Joe Biden'dan Gazze çağrısı geldi.

ABD Başkanı Biden, Beyaz Saray'da akşam saatlerinde programa son anda eklenen bir canlı yayında kameralar karşısına geçti.

Özel yetkili savcının hakkında açıkladığı raporla ilgili değerlendirmeler yapan Biden, Gazze'deki son duruma ve ABD yönetimi olarak bu konuda neler yaptıklarına değindi.

Hindistan'da ölüm ayini! Dini törende izdiham çıkınca onlarca kişi hayatını kaybetti! Hindistan'da ölüm ayini! Dini törende izdiham çıkınca onlarca kişi hayatını... Haberi Görüntüle

''ÇOK ABARTILI''

7 Ekim Cumartesi sabahı başlayan Aksa Tufanı operasyonuna karşılık saldırıya geçen İsrail'in Gazze'deki katliamına ilişkin, "Gazze'deki karşılığın icrasının çok abartılı olduğu görüşündeyim." yorumunu yaptı.

Joe Biden, bölge ülkeleriyle Gazze'ye daha fazla insani yardım gönderilmesi konusunda defalarca görüştüğünü, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu da bu konuda ikna etmeye çalıştığını savundu.

Karadeniz'de dumanlar yükseliyor: 36 İHA imha edildi! Karadeniz'de dumanlar yükseliyor: 36 İHA imha edildi! Haberi Görüntüle

''BU SON BULMALI''

Mısır Devlet Başkanı Abdulfettah Es-Sisi için "Meksika Devlet Başkanı" ifadesini kullanan Biden, "Meksika Devlet Başkanı Sisi ilk başta insani yardımların geçişi için kapıyı açmak istememişti, onu ben ikna ettim, İsrail tarafında açılması için Bibi'yi ikna ettim. Gazze'ye insani yardım girmesi için çok çabalıyorum. Gazze'de açlıktan ölen pek çok masum insan var, başları belada olan ölen insanlar var. Bu son bulmalı." dedi.

Rusya'dan açık tehdit! Peskov 'ABD'yi durdururuz' diyerek duyurdu: 'Olası kurbanlar Avrupa başkentleri olur' Rusya'dan açık tehdit! Peskov 'ABD'yi durdururuz' diyerek duyurdu: 'Olası kurbanlar... Haberi Görüntüle

''ATEŞKES İÇİN ÇOK ÇABALIYORUM''

İsrail ile Hamas arasında bir esir takası anlaşması yapılabilmesi için de çok çaba sarf ettiğini belirten Biden, "Esir ateşkesi konusunda bir anlaşma için de çok çabalıyorum, Gazze Şeridi'ndeki çatışmalara sürdürülebilir bir ara verilebilmesi için çalışıyorum." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

1

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading