Yandex Metrica

Sitede Ara

Soykırım ortağı ABD bile tepki gösterdi! İsrail, Filistin'in vergilerini çaldı: 'Derhal iade edin'

Soykırım ortağı ABD bile tepki gösterdi! İsrail, Filistin'in vergilerini çaldı: 'Derhal iade edin'

ABD Dışişleri Bakanlığı, Filistin'in vergilerine el koyan terör devleti İsrail'e vergileri iade etme çağrısında bulundu. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Miller, İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich'in kararına tepki gösterdi. 

Dünya

14.06.2024, 01:34

Soykırımcı İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki katliamları devam ederken bir yandan da Batı Şeria'daki Filistinlilere yönelik insanlık dışı uygulamalar sürüyor. 

Filistin'in adına toplanan vergilere el koyan İsrail'in vergileri iade etmesini isteyen ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, günlük basın toplantısında yaptığı konuşmada Tel Aviv yönetimine çağrıda bulundu. 

Hamas'tan ateşkes teklifine olumlu yanıt: Şartlarını tek tek sıraladı Hamas'tan ateşkes teklifine olumlu yanıt: Şartlarını tek tek sıraladı Haberi Görüntüle

"FİLİSTİN KENDİ FONLARINA ERİŞMELİ"

Miller, İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich'in el konulduğunu duyurduğu Filistinlilere ait parayla ilgili, "Bu fonların Filistin halkına ait olduğunu İsrail hükümetine açıkça ifade ettik. Derhal Filistin yönetimine nakledilmeleri gerekiyor." dedi.

"Filistin halkının kendi fonlarına erişme ve hükümetlerini finanse etme olanağına sahip olması önemlidir." diyen Miller, Smotrich'in kararının "olağanüstü derecede yanlış" olduğunu vurguladı.

F-16 sayısı sonunda belli oldu: 50'si bile işe yaramaz, bize en az 128 tane lazım F-16 sayısı sonunda belli oldu: 50'si bile işe yaramaz, bize... Haberi Görüntüle

"İSRAİL'İN ÇIKARLARINA DA ZARAR VERİYOR"

Matthew Miller, bu tür bir kararın sadece Filistin halkına değil, "İsrail'in çıkarlarına da zarar verdiğini" savundu.

Miller, "Filistin Yönetimi, yıllar boyunca ve özellikle 7 Ekim'den bu yana, Batı Şeria'da sükunet ve istikrarı korumak için inanılmaz derecede sıkı çalıştı ve İsrail hükümetinin bu tür bir eylemi, Batı Şeria'nın istikrarını bozma ve İsrail'in kendi güvenliğine daha fazla zarar verme riskini taşıyor." diye konuştu.

Fransa yine karıştı! Seçimi kaybeden aşırı sağcılar sokaklara indi! Sağ-sol kavgası başladı Fransa yine karıştı! Seçimi kaybeden aşırı sağcılar sokaklara indi! Sağ-sol... Haberi Görüntüle

TERÖR DEVLETİ İSRAİL FİLİSTİN'İN VERGİLERİNE DE EL KOYDU

İsrail'in aşırı sağcı Maliye Bakanı Bezalel Smotrich, 11 Haziran'da, İsrail'in Filistin hükümeti adına topladığı vergi fonundan 130 milyon şekel (yaklaşık 35 milyon dolar) tutarında kesinti yapılarak, bu paranın Filistinlilerin gerçekleştirdiği saldırılarda öldürüldüğü iddia edilen İsrailli ailelere aktarılması talimatını vermişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading