Yandex Metrica

Sitede Ara

Şoygu ve Fidan bir araya geldi! Rusya'dan Türkiye'ye ikili istişare önerisi

Şoygu ve Fidan bir araya geldi! Rusya'dan Türkiye'ye ikili istişare önerisi

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Sergey Şoygu, Türkiye'yle ilişkileri geliştirmesi çağrısında bulundu. Şoygu, güvenlik konseyleri düzeyinde Türkiye ile Rusya arasındaki temasları artırmaya hazır olduğunu söyledi.

Dünya

11.06.2024, 00:20

Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi önerisinde bulunan Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Sergey Şoygu, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın'a selamlarını iletti. 

Şoygu'nun Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile Moskova’da bir araya geldiği toplantıya ilişkin Rusya Güvenlik Konseyi Sekreterliği basın servisinden açıklama yapıldı.

Dolar kabusu her gün daha da büyüyor: Yeni Capitol Hill baskını artık garanti! SWIFT yerine CIPS geliyor Dolar kabusu her gün daha da büyüyor: Yeni Capitol Hill... Haberi Görüntüle

BAKAN GÜLER VE MİT BAŞKANI KALIN'A SELAMLARINI İLETTİ

Şoygu, Bakan Fidan ile yaptığı görüşmede, güvenlik konseyleri düzeyinde Rusya-Türkiye temaslarını artırmaya hazır olduğunu söyledi. Şoygu, "Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve uygun bir zamanda Rusya’ya ziyaretini beklediğim Milli Güvenlik Kurulu Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu’na selamlarımı iletiyorum. (Bu yıl) üçüncü çeyrekte Moskova veya Ankara'da güvenlik konularında tam kapsamlı ikili istişareler yapılmasını öneriyorum." şeklinde konuştu.

Sekreterlikten yapılan açıklamada, Şoygu-Fidan görüşmesinde ikili ve çok taraflı formatlarda Rusya-Türkiye güvenlik işbirliğinin müzakere edildiği belirtilerek, "Uluslararası ve bölgesel güvenliğin güçlendirilmesi de dahil olmak üzere stratejik eşit ikili ortaklık geliştirme niyeti teyit edildi." ifadelerine yer verildi.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading