Son dakika: Yunanistan'dan Rusya'yı çıldırtacak hamle! Rus tankerine el koydu

Son dakika: Avrupa ve Rusya arasında Ukrayna gerilimi devam ediyor. Son olarak Yunanistan AB yaptırımlarını bahane ederek bir Rus tankerine el koydu. Bununla yetinmeyen Yunanistan ardından petrol taşıyan bir Rus tankerine daha el koydu. Böylelikle el konulan tanker sayısı 2'ye yükseldi.

Dünya 19.04.2022, 11:35 19.04.2022, 14:42
Abone ol
Son dakika: Yunanistan'dan Rusya'yı çıldırtacak hamle! Rus tankerine el koydu

Avrupa ve Rusya arasındaki Ukrayna gerilimi devam ederken Rusya'ya ağır yaptırımlar Avrupa ülkeleri tarafından uygulanmaya devam ediyor.

YUNANİSTAN RUS TANKERİNE EL KOYDU

Son olarak Rusya Gemicilik Bakanlığı, Yunanistan'ın Rus tankerine el koyduğunu duyurdu. Kararın AB yaptırımları kapsamında alındığı belirtiliyor. Yunanistan petrol taşıyan bir Rus tankerine daha el koydu. Böylelikle el konulan tanker sayısı 2'ye yükseldi.

EĞRİBOZ ADASI'NIN GÜNEYİNDEKİ BİR KOYDA DURDURULDU

Yunan "Kathimerini" gazetesinin haberine göre, Rusya bandıralı "Pegas" adlı gemi, petrol yükünü Mora Yarımadası'nda başka bir gemiye transfer etmek üzere yolda olduğu sırada kötü hava koşulları nedeniyle yöneldiği Eğriboz Adası'nın güneyindeki bir koyda durduruldu.

KOYDAN ÇIKIŞ İZNİ VERİLMEDİ

Yunan Sahil Güvenlik yetkilileri, koydan çıkışına izin vermedikleri petrol tankerine yönelik kararın, AB ve NATO'nun Rusya'ya uyguladığı yaptırımlara ilişkin yönergelere göre ülkenin kara para aklamayla mücadele kurumunca verildiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!