Yandex Metrica

Son dakika... Ürdün'de ABD üssüne saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Son dakika... Ürdün'de ABD üssüne saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Ürdün-Suriye sınırında ABD üslerine saldırı gerçekleştirildi. İnsansız hava aracı ile yapılan saldırıda, 3 ABD askeri öldü, en az 25 ABD askeri yaralandı.  

Dünya

19.02.2024, 20:07

Ürdün'deki ABD'ye ait Tower 22 üssüne saldırı düzenlendiği bildirildi. Saldırıda 3 ABD askerinin öldüğü, 25 askerin ise yaralandığı açıklandı. 

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) tarafından yapılan açıklamada, Ürdün’de Suriye sınırına yakın bir bölgede bulunan üsse düzenlenen dron saldırısında 3 ABD askerinin hayatını kaybettiğini, 25 ABD askerinin de yaralandığı duyuruldu.

Image

Gazze için kritik uyarı! 'Sadece insani kriz yok aynı zamanda bir sefalet girdabı var' Gazze için kritik uyarı! 'Sadece insani kriz yok aynı zamanda... Haberi Görüntüle

7 EKİM'DEN BU YANA İLK KEZ ABD ASKERLERİ ÖLDÜRÜLDÜ

ABD basınında yer alan haberlerde, söz konusu üssün adının Tower 22 olduğu ve İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların başladığı 7 Ekim’den bu yana ilk kez Orta Doğu'da ABD askerlerinin öldürüldüğü ifade edildi.

Tower 22 ilk kez hedef alınırken, 7 Ekim’den bu yana Irak ve Suriye'de ABD askerlerinin bulunduğu üslere yönelik 158’den fazla saldırı düzenlendi.

Trump'a silahlı saldırı sonrası Joe Biden'den ilk açıklama geldi! Trump'a silahlı saldırı sonrası Joe Biden'den ilk açıklama geldi! Haberi Görüntüle

ABD BAŞKANI BIDEN'DAN AÇIKLAMA!

ABD Başkanı Joe Biden yaptığı açıklamada saldırıdan sorumlu olanlardan hesap soracaklarını belirtti.

Biden açıklamasında, "Suriye ve Irak'ta faaliyet gösteren İran destekli radikal militan gruplar tarafından gerçekleştirildiğini biliyoruz. Hiç şüpheniz olmasın ki bizim seçeceğimiz bir zamanda ve şekilde tüm sorumlulardan hesap soracağız" dedi.

Image

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

1

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading