banner2

Son dakika! Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar: Tek başımıza savaşıyoruz

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar açıklamada bulundu. Bodnar, Yüzlerce Rus askerinin öldürüldüğünü ifade ederek, Rus askerlerinin havalimanına giremediğini belirtti.

Dünya 25.02.2022, 12:41 25.02.2022, 13:03
Abone ol
Son dakika! Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar: Tek başımıza savaşıyoruz

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişimi hakkında önemli açıklamalarda bulundu

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, yaptığı açıklamda, Türk halkında destekleri için teşekkürlerini iletti. Bodnar, Ukrayna'nın kendisini savunduğunu ifade ederek, "Sabotaj gruplarının çalışmaları etkisiz kılınıyor. Havalimanının güçlü savunulması sayesinde Rus askerleri havalimanına giremedi. Silahlı kuvvetlerimizin manevi hazırlığı yüksek. Ukrayna yönetimi Kiev’de yönetmeye devam ediyor. Ukrayna’nın doğusundaki cephe hattında hiçbir ilerleme sağlayamadılar." ifadelerini kullandı. 

'YALNIZ SAVAŞIYORUZ'

Bodnar, Zelenski'nin açıklamasına dayanarak, Rus işgalinin hedefinin Zelenski ve ailesi olduğunu belirtti. Putin'e 'aklı başında değil' diyen Bodnar, savaşı yalnız sürdürdüklerini dile getirerek, "Biz kendi başımıza ve yalnız savaşıyoruz. Mücadeleye devam edeceğiz. Ukrayna’nın gıda,ilaç ve yakıt başta olmak üzere çeşitli ürünlere ihtiyacı var. Şuan önemli olan Rusya’nın saldırganlığını durdurması birliklerini geri çekmesi ve anlaşma masasına oturması için baskı yapmak." diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!