banner2

Son dakika: Ukrayna'dan kritik açıklama! 'Krizin çözülmesi için Türkiye'ye gelmeye hazırız'

Son dakika haberine göre, Ukrayna Devlet Başkanlığı İdaresi Başkanı Yermak, Donbass'taki krizin çözülmesi için Türkiye'deki görüşmeye hazır olduklarını açıkladı

Dünya 12.02.2022, 12:54 12.02.2022, 13:16
Abone ol
Son dakika: Ukrayna'dan kritik açıklama! 'Krizin çözülmesi için Türkiye'ye gelmeye hazırız'

Ukrayna Devlet Başkanlığı İdaresi Başkanı Andrey Yermak, tüm tarafların mutabakat sağlaması halinde Kiev'in Donbass Temas Grubu toplantılarının Türkiye'de yapılmasına hazır olduğunu belirtti.

SİYASİ DANIŞMANLAR TOPLANTISI YAPILDI

Almanya'nın başkenti Berlin'de Normandiya formatında siyasi danışmanlar düzeyinde bir toplantı yapıldı. 9 saat süren toplantıda Rusya'yı Devlet Başkanlığı İdaresi Başkan Yardımcısı Dmitriy Kozak temsil etti.

UKRAYNA'DAN 'HAZIRIZ' MESAJI

Müzakerelerden sonra açıklamalarda bulunan Yermak, "Bu öneriyi duyduk, Türk partnerlerimiz önerdi, biz sevinçle ve minnetle kabul ettik. Eğer tüm taraflar mutabakat sağlarsa, o zaman elbette Ukrayna, müzakereleri sürdürmek için Türkiye'de buluşmaya hazır olacaktır" dedi.

'MÜZAKERELERİN SONUÇ VERMESİ ÖNEMLİ'

Donbass Temas Grubu toplantılarının şu anda pandemi kısıtlamaları nedeniyle video konferans yöntemiyle yapıldığını anımsatan Yermak, "Önemli olan, bu müzakerelerin sonuç vermesi. Onların yapıldığı yer önemli ancak birincil öneme sahip değil" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!