banner2

Son dakika: Şili ve Endonezya’da 6’dan büyük deprem meydana geldi

Son dakika haberleri... Endonezya'nın Aceh bölgesinin batı kıyılarında 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bir diğer deprem haberi ise Endonezya’dan geldi. Endonezya’nın Aceh bölgesinin batı kıyılarında 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Dünya 24.09.2022, 09:37 24.09.2022, 10:32
Abone ol
Son dakika: Şili ve Endonezya’da 6’dan büyük deprem meydana geldi

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), 6,2 büyüklüğündeki depremin, Aceh eyaletindeki bir kıyı kenti olan Meulaboh'un 40 kilometre güneybatısında ve 49 kilometre derinlikte meydana geldiğini duyurdu.

TSUNAMİ TEHDİDİ YOK

Depremin ardından ciddi bir hasar ya da can kaybı bildirilmezken yetkililer, tsunami tehdidinin olmadığını açıkladı. Endonezya Meteoroloji, Klimatoloji ve Jeofizik Ajansı ise depremin büyüklüğünü 6,4 olarak duyurdu.

BİR DEPREM DE ŞİLİ'DE

Bir deprem haberi de Şili'den geldi. Güney Amerika ülkesi Şili'nin güneyinde 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), merkez üssü başkent Santiago'nun 1120 kilometre güneyindeki Ancud'un yaklaşık 142 kilometre batısı olan depremin, 10 kilometre derinlikte gerçekleştiğini duyurdu.

Depremde henüz bir hasar bildirilmezken, bu yönde kontrollerin yapıldığı belirtildi. Tsunami uyarısı ise yapılmadı.

Dünyada sismik hareketlerin en fazla görüldüğü ülkelerden biri olan Şili, "Ateş Çemberi" olarak da bilinen Pasifik Deprem Kuşağı'nda yer alıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!