banner2

Son dakika: Savunma Bakanı duyurdu: Rusya'ya ait İHA o ülkeye düştü

Son dakika haberleri... Romanya Savunma Bakanı Angel Tilvar, Ukrayna sınırında bir insansız hava aracına (İHA) ait parçaların bulunduğunu açıkladı. Bakan Tilvar, bu parçaların Rusya'ya ait bir İHA'ya ait olabileceği ihtimalini değerlendirdi.

Dünya 07.09.2023, 01:16 07.09.2023, 01:27
Abone ol
Son dakika: Savunma Bakanı duyurdu: Rusya'ya ait İHA o ülkeye düştü

Romanya Savunma Bakanı Angel Tilvar, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Rusya'nın Romanya sınırındaki Ukrayna topraklarına yönelik saldırılar sonrasında sınırda bulunan bir insansız hava aracına (İHA) ait parçaların Rus İHA'sına ait olabileceğini belirtti.

TEHDİT OLUŞTURMUYOR

Bakan Tilvar, parçaların incelenerek orijinlerinin tespit edileceğini belirtti ve bu durumun Romanya açısından doğrudan bir tehdit oluşturmadığını ifade etti.

NE OLMUŞTU?

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, pazartesi günü yaptığı açıklamada, Rusya'ya ait insansız hava araçlarının Romanya topraklarına düştüğünü iddia etmişti. Romanya Dışişleri Bakanı Luminita Odobescu ise bu iddiaları reddetmiş ve "Elbette böyle bir risk var. Çünkü orada yaşananlar sınırlarımıza çok yakın. Bu tür kaza veya olay riski olabilir ama şimdilik böyle bir durum yok" şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!