Yandex Metrica

Son dakika: Papua Yeni Gine'de 7,6 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı yapıldı

Son dakika: Papua Yeni Gine'de 7,6 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı yapıldı

Son dakika haberleri...Papua Yeni Gine'de 7,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yetkililer önce tsunami uyarısı yaptı daha sonra bu uyarıyı kaldırdı.

Dünya

23.01.2024, 19:47

Son dakika haberleri.... Avustralya'nın kuzeyinde bulunan Papua Yeni Gine'de 7,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu, ülkenin kuzeydoğusunda bulunan Kainantu bölgesindeki depremin 90 kilometre derinlikte gerçekleştiğini açıkladı.

30.000 feette yumruk yumruğa kavga: Kaos iki saat sürdü: Yolcu koltuğu kavgası karakolda bitti 30.000 feette yumruk yumruğa kavga: Kaos iki saat sürdü: Yolcu... Haberi Görüntüle

HASAR BİLGİSİ VERİLMEDİ

ABD Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi, depremin ardından Papua Yeni Gine ve Endonezya kıyılarına yönelik tsunami uyarısı verdi, sonrasında ise uyarıyı kaldırdı.

Hasarın boyutuna ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Kremlin'den Erdoğan-Putin görüşmesine dair açıklama: 'Tüm önemli ve hassas konular ele alınacak' Kremlin'den Erdoğan-Putin görüşmesine dair açıklama: 'Tüm önemli ve hassas konular... Haberi Görüntüle

PASİFİK ATEŞ ÇEMBERİ İÇERİSİNDE YER ALIYOR

Bu depremden dakikalar önce, yine aynı bölgede Endonezya açıklarında 6,1 ve 6,4 büyüklüğünde art arda iki deprem meydana gelmişti.

Papua Yeni Gine, dünyadaki depremlerin ve volkanik faaliyetlerin çoğunun meydana geldiği Pasifik Okyanusu çevresindeki sismik fayların yayı olan Pasifik'in “Ateş Çemberi” üzerinde yer alıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading