banner2

Son dakika: Kraliçe Elizabeth doktor gözetiminde!

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in sağlık sorunları yaşadığı ve doktorları tarafından acil olarak gözetim altına alındığı söylenildi. Haber ajansları tarafından son dakika olarak duyurulan habere göre Elizabeth'in oğlu ve tahtın varisi olan Prens Charles ve eşi de acil olarak Balmoral'a yola çıktı.

Dünya 08.09.2022, 14:53 08.09.2022, 17:47
Abone ol

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth bir süredir sağlık sorunları yaşıyordu. Ülkenin yeni Başbakan'ı Liz Truss'ın tebrik kabulünde bile Balmoral'daki şatosundan ayrılamayan kraliçenin sağlık durumunun kötüleştiği bilgisi paylaşıldı.

SARAY TARAFINDAN AÇIKLAMA YAPILDI

Buckingham Sarayı tarafından yapılan açıklamada, bu sabah yapılan kontroller sonrasında doktorların sağlık durumundan endişe duyduğu gerekçesiyle Kraliçe 2. Elizabeth'in tıbbi gözetim altına alındığı kaydedildi. Balmoral Kalesi İskoçya'da bulunuyor ve kraliçenin dinlenme ve tatil yeri olarak biliniyor. Saraydan yapılan açıklama sonrasında kraliçenin aile üyelerinin son gelişmelerle ilgili olarak bilgilendirildiği söylendi. 96 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth, doktorların tavsiyesi üzerine dünkü programını da iptal etmiş ve istirahate çekilmişti.

Kraliçenin en büyük oğlu ve tahtın varisi Prens Charles'ın Balmoral'a vardığı ve torunu Prens William'ın da acilen yola çıktığı ülkeden gelen son haberler arasında bulunuyor.

YENİ BAŞBAKAN LIZ TRUSS AÇIKLAMA YAPTI

İngiltere Başbakanı Liz Truss, "tüm ülkenin" son gelişmeleri büyük bir kaygıyla izlediği bilgisini verdi.

Kraliçe 2. Elizabeth, Salı günü Truss'ı başbakan olarak atamış; sağlık durumu sebebiyle bu tören Londra'da değil, Balmoral Kalesi'nde yapılmıştı.

İNGİLTERE KİLİSESİ PAYLAŞIMDA BULUNDU

İngiltere Kilisesinin lideri ve en yetkili piskoposu olan Canterbury Başpiskoposu Justin Welby de sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Justin Welby "Ulusumuzun duaları kraliçeyle" dedi.

BBC NEWS SUNUCUSU YAYINA SİYAH KRAVAT VE TAKIM ELBİSEYLE ÇIKTI

BBC, logosunu kırmızıdan siyaha çevirdi ve Prens Charles'ın Kraliçe Elizabeth'in yanına gittiğini yazdı. BBC News sunucusu da yayına siyah kravat ve takım elbiseyle çıktı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!