banner2

Son dakika: Kiev'de peş peşe patlama sesleri duyuldu

Son dakika haberleri... Ukrayna'nın başkenti Kiev ile Zaporijya, Kirovograd, Harkiv ve Odessa’da patlama sesleri duyuldu. Ukrayna, Rusya'nın 40 seyir füzesi fırlattığını bildirdi. Kiev Valiliğinden gelen açıklamaya göre hava savunma sistemi çalışıyor.

Dünya 31.10.2022, 09:09 31.10.2022, 11:16
Abone ol

Reuters'ın son dakikla koduyla geçtiği habere göre Ukrayna'nın başkenti Kiev'de sabah saatlerinde bir dizi patlama sesi duyuldu. Kiev Valiliğinden gelen açıklamaya göre hava savunma sistemi çalışıyor.

PEŞ PEŞE 8 PATLAMA

Kiev halkı güne patlama sesleriyle uyandı. Başkent Kiev ile Zaporijya, Kirovograd, Harkiv ve Odessa’da patlama sesleri duyuldu. Ukrayna, Rusya'nın 40 seyir füzesi fırlattığını bildirdi.

İNTİKAM SALDIRILARI ARTTI

Rusya, Ukrayna'nın Kerç Köprüsü'ne düzenlediği saldırının ardından Ukrayna'ya füze saldırılarını artırdı. Rusya ile 2014'te yasa dışı ilhak edilen Kırım arasında yer alan Kerç Köprüsü'nde, 8 Ekim'de bir kamyondaki patlama sonucu yakınında yakıt taşıyan trenin vagonlarında yangın çıkmış, köprüde hasar oluşmuştu.

KRİTİK ALTYAPIYA SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ

18 Ekim'de Başkanlık Ofisi Başkan Yardımcısı Kyrylo Timoşenko de bir enerji tesisine üç Rus saldırısı olduğunu ve saldırının "kritik altyapı" üzerinde olduğunu bildirmişti. Kiev’in ‘kamikaze drone’larla vurulduğu belirtilmişti.

Rus askerleri, 10 Ekim'de de Kiev'e bir dizi saldırılar düzenlemişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!