Yandex Metrica

Son dakika... Katar duyurdu: Hamas ateşkes anlaşmasına ön onayı verdi

Son dakika... Katar duyurdu: Hamas ateşkes anlaşmasına ön onayı verdi

Katar Dışişleri Bakanlığı "Hamas, Gazze'deki çatışmaların bir süre durması ve esir takasını içeren ateşkes anlaşmasına 'ön onayı' verdi." açıklamasında bulundu. 

Dünya

16.02.2024, 14:25

Hamas'ın İsrail ile Gazze Şeridi'nde uygulanacak süreli ateşkes için ön onayı verdi. 

Katar Dışişleri Bakanlığı, Hamas ve İsrail arasında ateşkes görüşmelerinin olumlu ilerlediğini açıkladı.

ABD'den, Azerbaycan ve Ermenistan açıklaması: 'Nihai bir anlaşma çok yakın' ABD'den, Azerbaycan ve Ermenistan açıklaması: 'Nihai bir anlaşma çok yakın' Haberi Görüntüle

İLK DETAYLAR

Fransız haber ajansı AFP, Hamas'ın İsrail ile yeni rehine takası anlaşmasına ön onay verdiğini duyurdu. Katar Dışişleri Bakanlığı'ndan ise "Hamas ateşkes ve rehine takas teklifini pozitif karşıladı. Resmi yanıtı bekliyoruz" açıklaması geldi. Hamas daha önce kendilerine 3 aşamalı plan teklif edildiğini açıklamıştı.

Image

Le Figaro'dan şok bilgiler: Kıbrıs'ta Mossad üssü var, tatbikatla işgali çalıştılar! Türkiye saldırırsa... Le Figaro'dan şok bilgiler: Kıbrıs'ta Mossad üssü var, tatbikatla işgali... Haberi Görüntüle

GAZZE'DE SON DURUM

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail'e 7 Ekim 2023'te kapsamlı saldırı düzenledi.

İsrail, 7 Ekim'deki saldırılarda 1200 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Image

BM'ye Gazze çağrısı: 'Uluslararası bir gücün konuşlandırılmasını destekliyoruz' BM'ye Gazze çağrısı: 'Uluslararası bir gücün konuşlandırılmasını destekliyoruz' Haberi Görüntüle

27 BİN 19 FİLİSTİNLİ ŞEHİT OLDU

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 11 bini çocuk, 8 bini kadın olmak üzere 27 bin 19 Filistinli öldürüldü, 66 bin 139 kişi yaralandı. Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 224’ü karadan işgal sürecinde olmak üzere 561 askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading