Yandex Metrica

Son dakika: İngiltere'den flaş karar! Hamas'ı terör örgütü ilan edecekler

Son dakika: İngiltere'den flaş karar! Hamas'ı terör örgütü ilan edecekler

Son dakika haberine göre, İngiltere'nin bugün, Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) siyasi kanadını da askeri kanadı gibi terör örgütü olarak ilan etmeye hazırlandığı ifade edildi.

Dünya

23.01.2024, 22:01

İngiltere'nin bugün, Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) siyasi kanadını da askeri kanadı gibi terör örgütü olarak ilan etmeye hazırlandığı ifade edildi. İngiltere, Hamas'ın askeri kolu olan İzzeddin el-Kassam Tugayları'nı, 2001 yılından bu yana terör örgütü olarak kabul ediyor.

Borell görevi bırakmadan önce günah çıkardı: 'En büyük pişmanlığım Netanyahu'yu engelleyememek' Borell görevi bırakmadan önce günah çıkardı: 'En büyük pişmanlığım Netanyahu'yu... Haberi Görüntüle

'HAREKETİN SİYASİ VE ASKERİ KANATLARI ARASINDA AYRIM YAPMAYACAĞIZ'

Washington'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Birleşik Krallık İçişleri Bakanı Priti Patel, artık hareketin siyasi ve askeri kanatları arasında ayrım yapmayacaklarını kaydetti. Patel, yasanın önümüzdeki hafta parlamentoya sunulacağını aktardı. Patel'in açıklamalarına göre; 

Hamas destekçileri, "terör yasası" kapsamında 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.

Hamas'a destek anlamına gelecek kıyafetler giyen, Hamas için toplantı ve organizasyon düzenleyen, Hamas'ın bayrak veya logosunu paylaşan kişiler yasayı ihlal etmiş sayılacak.

"Hamas temelde ve şiddetli bir şekilde antisemitik" diyen Patel, bu kararın Yahudi cemaatini korumak için hayati bir adım olduğunu söyledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading