Son dakika! Beyaz Saray'ın yeni sözcüsü Karine Jean-Pierre olacak

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki'nin 13 Mayıs'ta görevinden ayrılacağı ve yerine yardımcısı Karine Jean-Pierre'in atandığı bildirildi. Karine Jean-Pierre, Beyaz Saray'ın tarihteki ilk siyah kadın sözcüsü olacak.

Dünya 05.05.2022, 23:18 06.05.2022, 01:42
Abone ol
Son dakika! Beyaz Saray'ın yeni sözcüsü Karine Jean-Pierre olacak

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Psaki'nin 13 Mayıs'ta görevinden ayrılacağı belirtildi.

BEYAZ SARAY'A EŞCİNEL SÖZCÜ

Psaki, Karine Jean-Pierre'nin Beyaz Saray Basın Sekreteri olarak görev yapan ilk siyah kadın ve eşçinsel olacağını duyurdu.

Twitter hesabından açıklama yapan Jen Psaki, "Beyaz Saray Basın Sekreteri olarak görev yapan ilk siyah kadın ve açıkça LGBTQ+ olan ilk kişi olacak. Temsil önemlidir ve birçok kişiye ses verecektir, ancak aynı zamanda birçok kişinin gerçekten mümkün olduğu konusunda büyük hayaller kurmasını sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.

BİDEN:GURUR DUYUYORUM

ABD Başkanı Joe Biden ise yaptığı açıklamada, "Karine Jean-Pierre'in bir sonraki Beyaz Saray Sözcüsü olacağını duyurmaktan gurur duyuyorum." sözlerine yer verdi.

Jean-Pierre'in Beyaz Saray'a deneyimi, yetenekleri ve güvenilirliği ile hizmet ettiğini belirten Biden, "Psaki, Beyaz Saray Brifing Odasına terbiye, saygı ve nezaketi geri getirerek bir standart oluşturmuştu. Jen'e Amerikan halkıyla doğrudan ve düzgün iletişimini sürdürürken esprili tavrını da devam ettirdiği için teşekkür ederim." mesajını verdi.

Öte yandan eski ABD Başkanı Donald Trump tarafından Beyaz Saray'daki işinden çıkarılan Anita Dunn'un da Biden'ın başdanışmanı olacağı aktarıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!