banner2

Son dakika! AVM'ye silahlı saldırı: Çok sayıda ölü var

Son dakika haberi... Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki bir alışveriş merkezine yönelik silahlı saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı var.

Dünya 03.07.2022, 23:32 04.07.2022, 00:16
Abone ol
Son dakika! AVM'ye silahlı saldırı: Çok sayıda ölü var

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bulunan Amager bölgesindeki "Field's" adlı AVM'de düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

Kopenhag Polis Sözcüsü Soren Thomasse, saldırıda çok sayıda kişinin öldüğünü, bazı yaralıların durumunun ağır olduğunu söyledi.

Saldırı sonrası bir şüphelinin yakalandığını aktaran Thomasse, bu kişinin 22 yaşında ve Danimarka kökenli olduğunu, terör saldırısı ihtimalini de dışlamadıklarını aktardı.

İŞTE ORADAN İLK GÖRÜNTÜLER

Thomasse, polisin incelemelerine devam ettiği bilgisini paylaşarak, saldırganın tek kişi olduğu netlik kazanıncaya kadar bölgede üst düzey önlemlerin devam edeceğini kaydetti. Silahlı saldırıda bulunan kişi polisin operasyonuyla yakalanırken AVM'de kaç kişinin öldüğü henüz netlik kazanmadı. 

Danimarka BT gazetesine açıklamada bulunan görgü tanıklarından Chiristine Hanberg, silah sesi duyduğunu ardından insanların panik içinde kaçtığını söyledi.

Başka bir görgü tanığı Rikke Levandoski ise silah sesi duyduğunda bir mağazanın tezgahının arkasına saklandığını belirterek, "Saldırgan, siyah elbiseli, orta boylu ve maskesizdi. Kalabalığa doğru ateş ediyordu" diye konuştu. 

SALDIRGAN BULUNDU: NOAH ESPENSEN

Danimarka medyasında, AVM saldırganının kimliğine ilişkin şüpheler bir kişinin üzerinde toplandı: Noah Espensen. Sosyal medya hesabında silahıyla birlikte pek çok poz veren Espensen hakkında detaylı bir bilgi bulunmuyor. Ancak en azından katilin kim olduğuna ilişkin net bilginin ortaya çıktığı belirtiliyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!