Yandex Metrica

Siyonist İsrail bayramda da katliam yaptı: Çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti

Siyonist İsrail bayramda da katliam yaptı: Çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail ordusunun Gazze'nin el-Bureyc Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırı sonucu ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. 

Dünya

17.06.2024, 11:08

ABD başta olmak üzere birçok ülkenin desteğini arkasına alarak dünyada eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları acımasızca devam ediyor.

Hedef gözetmeksizin her yeri bombalayan çocuk, kadın, yaşlı demeden herkesi öldüren İsrail güçleri, şu ana kadar 38 bine yakın masum Filistinliyi katletti. 8 aydan bu yana Gazze'yi bombalayan İsrail ordusu, 80 binden fazla kişiyi de yaraladı.

Lady Diana'nın mirası oğullarına değil yedi kuşak akrabasına gitti! 16. Yüzyıldan kalma malikaneden mahrum kalacaklar! Lady Diana'nın mirası oğullarına değil yedi kuşak akrabasına gitti! 16.... Haberi Görüntüle

NETANYAHU, ORDU İLE TERS DÜŞTÜ

Yerinden edilmiş 1,5 milyon insanın yaşadığı Refah kentine geniş kapsamlı operasyon hazırlığı içerisinde olan İsrail, dünya kamuoyunun ateşkes çağırlarına kulağını tıkarken bebek katili Netanyahu, acımasız ve zorba ordusu ile ters düştü.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, Gazze Şeridi'nin güneyindeki askeri faaliyetlerin insani amaçlarla sabah 08.00'den akşam 19.00'a kadar taktiksel olarak durdurulmasına karar verildiğini açıkladı. Taktiksel ateşkesten haberdar olmadığını belirten İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Yayımlanan açıklama hakkında önceden bilgilendirilmedi ve benimle koordine edilmedi, bu asla olmayacak" dedi.

1 milyar dolarlık dev yatırım dünyayı böyle salladı: Çin'in BYD'si Türkiye'yi seçti 1 milyar dolarlık dev yatırım dünyayı böyle salladı: Çin'in BYD'si... Haberi Görüntüle

SİYONİSTLER BAYRAMDA DA VURDU

Bebek katili Netanyahu, siyasi otoriteyle koordinasyon olmaksızın böyle bir açıklamanın nasıl yapıldığına dair soruşturma yürütüldüğünü açıklarken terör devleti İsrail, bayramda da vurdu.

İsrail ordusu, Gazze'deki El Bureyc mülteci kampını bir kez daha bombaladı. Saldırılarda 6'sı çocuk 9 Filistinli hayatını kaybetti. Yaralananlar, hastaneye kaldırıldı.

Savaş uçaklarının bombaladığı evler ise kullanılamaz hale geldi. Yerinden edilmiş 1,5 milyon insanın yaşadığı Refah'ın batısı ve Gazze'nin kuzeyindeki Beyt Hanun da İsrail ordusunun hedefindeydi.

O saldırılarda da 3 kişi yaşamını yitirdi. Şeyh Rıdvan mahallesine yapılan hava saldırısında da bir ev hedef alındı. O saldırıda 3 sivil hayatını kaybetti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading