Yandex Metrica

Sitede Ara

Şinzo Abe için resmi cenaze töreni düzenlenecek! Bakan Çavuşoğlu da katılıyor

Şinzo Abe için resmi cenaze töreni düzenlenecek! Bakan Çavuşoğlu da katılıyor

Japonya'da geçtiğimiz temmuz ayında suikast sonucu hayatını kaybeden, 'en uzun süre başbakan' unvanlı Abe Şinzo için düzenlenecek devlet cenazesi merasimine 4 bin 300 katılımcı bekleniyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da törene katılacak isimler arasında...

Dünya

23.01.2024, 19:51

2012-2020 yıllarını kapsayan göreviyle, Japonya'da en uzun süre başbakanlık yapma unvanına sahip Abe Şinzo'nun temmuzda uğradığı suikastın ardından Kişida Fumio hükümeti, devlet  cenazesi düzenleme kararı aldı.

Evlerin yüzde 98'i yıkıldı: Beryl Kasırgası'ndan sonra korkutan uyarı! Evlerin yüzde 98'i yıkıldı: Beryl Kasırgası'ndan sonra korkutan uyarı! Haberi Görüntüle

DEVLET NEZDİNDE İLK RESMİ CENAZE TÖRENİ 

Abe'nin sadece yurt içinde değil, Japonya dışında da "hatırının sayıldığını" kaydeden Kişida, törende uluslararası temsilcilerin taziyelerini iletme fırsatı bulacağını bildirdi.

Yoşida Şigeru'nun 1967'deki cenazesi sonrası, Abe'nin merasimi, İkinci Dünya Savaşı sonrası eski bir başbakan için devlet nezdinde ilk resmi cenaze töreni olacak.

72 milyonluk bir dev doğuyor: Emperyalistlerin çanına ot tıkayan hamle 72 milyonluk bir dev doğuyor: Emperyalistlerin çanına ot tıkayan hamle Haberi Görüntüle

CENAZEYE 4 BİN 300 KATILIMCI BEKLENİYOR

Kabine Baş Sekreteri Matsuno Hirokazu, başkentin Çiyoda bölgesindeki "Nippon Budokan" salonunda yapılacak merasime 4 bin 300 katılımcı beklediklerini söyledi.

İmparatorluk Sarayı'nın kuzeyinde, nehir ve taş yapılarla çevrili Kita-no-maru Park içindeki "Nippon Budokan"ın etrafında emniyet mensupları geniş güvenlik önlemleri aldı.

Siyonist İsrail'in tehdidi göçe zorladı: Gece yarısı umuda yolculuk Siyonist İsrail'in tehdidi göçe zorladı: Gece yarısı umuda yolculuk Haberi Görüntüle

BAKAN ÇAVUŞOĞLU DA KATILACAK

Törene, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yanı sıra ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Avustralya Başbakanı Anthony Albanese'nin de katılması bekleniyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading