Yandex Metrica

Şimdi de Nuseyrat katliamı: Ölü çocuk bedenleri her yere saçıldı, vahşet görüntüleri bitmek bilmiyor

İsrailli teröristler Gazze'ye dakikada bir bomba yağdırıyor. Füzelerle vurulan Nuseyrat Mülteci Kampı yeni vahşetin adresi oldu. 200'ü aşkın Filistinlinin şehit düştüğü saldırıda parçalanmış çocuk bedenleri her yere saçıldı. Yahudiler Gazze'de Müslüman soykırımına devam ediyor.

Dünya

09.06.2024, 10:36

Barbar İsrail ordusu Gazze'de soykırıma devam ediyor. Kentin orta bölümünde yer alan Deyr Belah ile güneydeki Refah bölgeleri karadan, havadan ve denizden bombalanıyor.

Nuseyrat Mülteci Kampı'na füzelerle saldıran teröristler burada onlarca kadın ve çocuğun ölümüne yol açtı. 

Katliamın yaşandığı bölgeden getirilen yaralılar Aksa Şehitleri Hastanesi'ni hıncahınç doldurdu. Kısıtlı imkanlarla tedavi hizmeti vermeye çalışan hastaneden korkunç görüntüler geliyor.

Gazze Sağlık Bakanlığı, ana jeneratörü duran hastanede ilaç, tıbbî gereç ve yakıt sıkıntısı başgösterdiğini duyurdu. Bölgedeki görgü tanıkları, "Her dakika patlama oluyor. Ambulnslar yaralıları sıkışık vaziyette hastaneye naklediyor. Orada da kaos yaşanıyor. Çok sayıda çocuk da yaralandı" diyor. 

Nuseyrat Mülteci Kampı'na yönelik saldırılara dair bir açıklama yapan terör devleti İsrail, bölgede Hamas altyapısını hedef aldıklarını ileri sürdü. Ardından terörist İsrail ordusu, Hamas'ın elindeki esirlerden 4'ünün kurtarıldığını ileri süren bir paylaşıma imza attı. 

Terörist İsrail'in Hamas'ın elinden kurtardığını ileri sürdüğü 4 rehine

Kurtarılan 4 İsrailli esirin isimlerinin Noa Argamani, Almog Meir Jan, Andrey Kozlov ve Shlomi Ziv olduğu belirtildi.

Hepsini aynı şekilde öldürdü! Seri katil dehşeti: Eşiyle birlikte 42 kadını öldürdü! Hepsini aynı şekilde öldürdü! Seri katil dehşeti: Eşiyle birlikte 42... Haberi Görüntüle

EN AZ 150 FİLİSTİNLİYİ KATLETTİLER

Gazze Medya Ofisi, Nuseyrat Mülteci Kampı'na yönelik son saldırının 'vahşette benzeri görülmemiş' olduğuna dikkat çekiyor.

Bölgede onlarca şehit ve yaralı da sokakta bekliyor. Bombardıman sonucu bazı Filistinlilerin ise araçlarında yanarak can verdiği görülüyor. 

Nuseyrat'ta, çoğunluğu yerinden edilmiş Filistinlilerden oluşan 6 bin mülteci barınıyor. Katil İsrail güçleri, geçtiğimiz aylarda burada Birleşmiş Milletler tarafından işletilen bir okula sığınmış 40 kişiyi de binayı tahrip etmek suretiyle katletmişti. 

Son katliamda öldürülen Filistinli şehit sayısı birkaç saat içerisinde 150'yi geçti. Saldırılarda yüzlerce sivil de yaralandı. 

İlerleyen saatlerde bir açıklama daha yayınlayan Gazze Medya Ofisi, ölü sayısının 210'u geçtiğini ve bölgede 400'den fazla yaralı olduğunu kaydetti.  

Merih Demiral'ın sevincini hazmedemediler: Almanya'dan bir skandal karar daha Merih Demiral'ın sevincini hazmedemediler: Almanya'dan bir skandal karar daha Haberi Görüntüle

HER YERDE ÖLÜ ÇOCUK BEDENLERİ VARDI

Londra merkezli Middle East Eye platformunun bölgedeki muhabiri Muhammed el-Hajjar'a bilgi veren görgü tanığı Nidal Abdo katliam anlarını şöyle anlattı:

"İşgalciler kampı yok etti. Masum ve silahsız sivillerin evleri bombalandı. Bu bir felaket... Kamptan buraya, Aksa Şehitleri Hastanesi'ne yürüyerek geldim. Nasıl kaçtığımızı anlatamam. 

Kaçarken her yere saçılmış ölü çocuk bedenleri ve ceset parçaları gördüm. Kimse onlara yardım edemedi. Hayvanların çektiği bir arabanın üzerinde yaşlı bir adamın öldürüldüğünü gördüm. Nuseyrat'ı yok ettiler."

Bozkurt işaretini andırıyor! Almanlar abarttı: Almanya’da ‘sessiz tilki’ işareti yasağı gündemde! Bozkurt işaretini andırıyor! Almanlar abarttı: Almanya’da ‘sessiz tilki’ işareti yasağı... Haberi Görüntüle

AĞZINDA YİYECEKLE ÖLDÜRÜLMÜŞ BİR ÇOCUK GÖRDÜM

Nuseyrat'a yakın el-Avda Hastanesi'nde sağlık çalışanı Musab Münir ise saldırı ânı ve sonrasına ilişkin tanıklığını şöyle paylaştı:

"Üzerimize bombalar yağıyordu ve helikopterler hastanenin üzerinde geziniyordu... Hastane binaları arasında hareket edemiyorduk. Yukarıdan üzerimize ateş eden quadcopter dronlar vardı. Hastanenin dışındaki sokaklara insanlar dağılmıştı ve biz de hareket edemiyorduk. 

Ölen ve yaralananların çoğu çocuktu. Ağzında yiyecekle öldürülmüş bir çocuk gördüm. Yemek yerken öldürüldü. Hayal edebiliyor musunuz?

Şehitler arasında çok sayıda genç kız da vardı. Bazı cesetler yanmıştı. Ambulanslarımız yaklaşık 30 dakika hastaneden çıkamadı. Daha sonra içeride çok sayıda hasta olması nedeniyle ölen ve yaralananları hastaneye getiremedik. 

Ölenlerin bir kısmını hastane dışında bırakmak zorunda kaldık. Yaralanmaların çoğu ciddi, ampute uzuvlar da dahil."

ABD'yi korku sardı! Çılgın projeye start verildi: Hedef 2035'e kadar 1000 savaş uçağı üretmek! ABD'yi korku sardı! Çılgın projeye start verildi: Hedef 2035'e kadar... Haberi Görüntüle

İSMAİL HANİYE: HALKIMIZ TESLİM OLMAYACAK

Hamas lideri İsmail Haniye, İsrail'in son katliamı sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

İsmail Haniye

"Düşman, Nuseyrat ve Deyr Balah'da halkımıza, çocuklarımıza, kadınlarımıza yönelik katliamlara devam ediyor. Dünya işgalcileri 'çocuk katili' olarak niteliyor ama halkımızın maruz kaldığı imha savaşına son veremiyor.

Gazze halkı teslim olmayacaktır. Haklarımızı savunmaya devam edeceğiz. Eğer işgal, kendi seçimlerini bize zorla dayatabileceğine inanıyorsa, bu bir yanılsamadır. Hareket, her şeyden önce halkımızın güvenliğini garanti etmeyen hiçbir anlaşmayı kabul etmeyecektir.

İsrail askeri, politik ve ahlaki olarak başarısız olmuştur. Uluslararası toplumu İsrail'in acımasız katliamlarına karşı harekete geçmeye çağırıyorum."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

1

0

0

0

Yorumlar (0)

Atilla Diş

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading