banner2

Seçimleri beklemişlerdi: Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye raporu görüşüldü

Avrupa Parlamentosu'nun (AP) 2022 Türkiye Raporu, parlamentonun Dış İlişkiler Komitesi'nde ele alındı. Raporun nisan ayında görüşülmesi seçimler dolayısıyla ertelenmişti.

Dünya 06.06.2023, 01:32
Abone ol
Seçimleri beklemişlerdi: Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye raporu görüşüldü

Avrupa Parlamentosu'nda milletvekilleri David McAllister başkanlığında toplandı. Milletvekilleri, İspanyol milletvekili ve raportör Nacho Sanchez Amor tarafından hazırlanan taslak raporla ilgili görüşlerini dile getirdi.

AB-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ DE DEĞERLENDİRİLDİ

Toplantıda ayrıca Türkiye'de yapılan Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin ardından genel olarak Avrupa Birliği (AB) -Türkiye ilişkileri hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Komite toplantısında AB Komisyonu ile AB Dış İlişkiler Servisi yetkililerinin AB-Türkiye ilişkileri hakkındaki görüşleri de dinlendi.

RAPORUN AÇIKLANMASI SEÇİMLER DOLAYISIYLA ERTELENMİŞTİ

AP'nin 2022 Türkiye Raporu'nun nisan ayında açıklanması bekleniyordu. Ancak Türkiye'de mayıs ayında yapılan seçimler nedeniyle raporun açıklanması ertelenmişti.

Taslak raporun son halini aldıktan sonra komitede oylanarak kabul edilmesi, ardından bu yaz AP Genel Kuruluna gelmesi ve burada da oylanması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!