banner2

Savaş Avrupa'ya mı sıçrıyor? O ülke doğrudan hedef olacağını söyledi

Olası bir Rusya NATO savaşı Avrupa'da endişeye yol açtı. Çekya Genelkurmay Başkanı Karel Rehka, savaş hazırlığı yapmaları gerektiğini söylerken NATO-Rusya savaşında Çekya'nın doğrudan hedef olacağına dikkat çekti.

Dünya 22.02.2023, 10:21 22.02.2023, 10:41
Abone ol
Savaş Avrupa'ya mı sıçrıyor? O ülke doğrudan hedef olacağını söyledi

Ukrayna Savaşın'da birinci yılın geride bırakılmasına günler kala Avrupa'dan savaş sesleri gelmeye başladı. Çekya Genelkurmay Başkanı Karel Rehka, Avrupa'da savaşın ihtimal dışı olmadığını söyledi ve hazırlık yapılması gerektiğini belirtti. 

'AVRUPA SAVAŞI İÇİN HAZIRLIK YAPILMASI GEREKİYOR'

Karel Rehka, Çekya'nın başkenti Prag'da üst düzey ordu mensuplarına yönelik toplantıda Avrupa'da meydana gelebilecek olası bir savaş için hazırlık yapılması gerektiğini aksi takdirde ise hazırlık yapmaya imkan olmayacağını söyledi.

'ÇEKYA DOĞRUDAN HEDEF OLACAK'

Çekya Genelkurmay başkanı NATO üyeliğinin olası tehditler karşısında en önemli caydırıcı unsur olduğunu belirtti ve NATO Rusya savaşında Çekya'nın doğrudan hedef olacağına dikkat çekti.

Rehka, Çek ordusunun savaş kabiliyetinin geliştirilmesi, envanterinin modernize edilmesi ve olası bir savaşa hazır olması gerektiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!