banner2

Samsung ve AstraZeneca'dan dev işbirliği: Kanser ilacı üretecekler

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung ve İngiliz ilaç şirketi AstraZeneca dev işbirliğini duyurdu. Teknoloji devi, AstraZeneca ile birlikte kanser ilacı geliştirmeye başlayacaklarını söyledi.

Dünya 14.12.2021, 11:24 14.12.2021, 11:49
Abone ol
Samsung ve AstraZeneca'dan dev işbirliği: Kanser ilacı üretecekler

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un biyoteknoloji şirketi Samsung Biologics, ilaç geliştirme sürecinde İngiliz şirket AstraZeneca ile ortaklıklarını genişlettiklerini duyurdu.

ANLAŞMANIN 380 MİYON DEĞERİNDE OLDUĞU BİLDİRİLDİ

Samsung tarafından yapılan açıklamada, ilaç üretimi ve geliştirilmesi sürecinde şirketlerin Mayıs 2021’de yaptıkları anlaşmanın ileri taşındığı belirtilirken, anlaşmanın 380 milyon dolar değerinde olduğu bildirildi. Mayıs ayında Samsung ve AstraZeneca tarafından yapılan anlaşmanın 331 milyon dolar değerinde olduğunun altı çizilirken, anlaşmanın daha da büyütüldüğü vurgulandı.

ŞİRKET KANSER İLACI ÜRETMEYE BAŞLAYACAKLARINI DUYURDU

Şirket, gelecek yıldan itibaren AstraZeneca'nın uzun Covid-19 tedavisinde etkili olan antikor kombinasyonu AZD7442 ile birlikte bir kanser ilacı üretmeye başlayacaklarını sözlerine ekledi. Samsung Biologics CEO'su John Rim, "Hastaların hayatlarını kurtarma konusunda güçlü bir bağlılığa sahip olduğuna ilk elden tanık olduğumuz değerli bir ortak olan AstraZeneca ile stratejik işbirliğimizi genişletmeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!