Sahte kolla aşı olmaya gitti! Hemşire damarı bulamayınca yakayı ele verdi

İtalya'da bir kişi aşı sertifikası alabilmek için sahte kol takarak aşı yaptırmaya gitti. Silikon kolu fark eden hemşire durumu yetkililere bildirdi.

Dünya 04.12.2021, 16:00 04.12.2021, 16:20
Abone ol
Sahte kolla aşı olmaya gitti! Hemşire damarı bulamayınca yakayı ele verdi

İtalya'nın Biella kasabasında 50'li yaşlarındaki adam, kolunu silikon ile kaplayarak aşı olmaya gitmiş. 

Aşıyı yapan hemşire, adamın ten rengiyle kolunun uyumsuz olduğunu fark etti. Hemşire, adamın kolunda damar izi göremeyince şüphelenerek adamdan gömleğini çıkarmasını istedi. Gömleğini çıkarmak istemeyen adamın sahte kola aşı yaptırmaya çalıştığı ortaya çıktı. 

HEMŞİREYE SUSMASI İÇİN YALVARDI 

Hemşire İtalyan basınına yaptığı açıklamada, cildinin 'kauçuk ve soğuk' olduğunu ve pigmentin 'çok hafif' olduğunu ifade etti. 

Adam fark edildikten sonra hemşireye susması için yalvardı. Ancak hemşire dolandırıcılıktan polise ihbar edildi. 

YARGIYA HESAP VERECEK 

Bölgesel hükümetin başkanı Alberto Cirio da olayı 'bu kadar vahim bir durum olmasaydı gülünçlük sınırında olacak bir vaka' diye niteledi. 

Cirio sahte kollu adamın bu eyleminin kabul edilemeyeceğini ifade ederken 'şimdi yargıya hesap verecek' dedi. 

SAĞLIK İDARESİ AÇIKLAMA YAPTI

Biella'da yaşanan sahte kolla aşı yaptırma girişimi sonrası bölge sağlık idaresinden yapılan açıklamada da şu ifadeler yer aldı:

"Son günlerde benzer olaylar yaşanıyor çünkü şu an ilk doz için gelenler esasen 3 kategoride yer alıyor: Belgeli bir sağlık sorunu nedeniyle aşıyı erteleyenler, aşı hakkında şüpheleri olan ancak daha sonra ikna olanlar, ya da hala aşı karşıtı olan ancak Yeşil Pasaport'a ihtiyacı olduğu için böyle şeyler icat edenler."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!