Yandex Metrica

Sitede Ara

Şahid deposuna baskın! İran dronları Rus kampını yok edecek!

Şahid deposuna baskın! İran dronları Rus kampını yok edecek!

Ukrayna, Rus üssündeki Shahed insansız hava araçlarının bulunduğu depoyu imha ettiğini açıkladı. Ukrayna Donanması bunu Facebook'ta duyurdu ve hasarı gösterdiği varsayılan yıkılmış binaların uydu görüntülerine atıfta bulundu. Ayrıca Ukrayna İran dronları ile Rus kampını yok etme hazırlığında.

Dünya

24.06.2024, 16:01

Rusya, planör bombaları, seyir füzeleri ve insansız hava araçlarıyla Ukrayna'daki siviller tehdit etmeye devam ediyor. Görünüşe göre Ukrayna, Shahed tipi insansız uçan cisimlere karşı büyük bir darbe indirmiş görünüyor. Ukrayna, Rus üssündeki Shahed insansız hava araçlarının bulunduğu depoyu imha ettiğini açıkladı. Ukrayna Donanması bunu Facebook'ta duyurdu ve hasarı gösterdiği varsayılan yıkılmış binaların uydu görüntülerine atıfta bulundu.

12.000 yıllık ritüel! İnsanlık tarihine ışık tutacak: Çok şaşıracaksınız 12.000 yıllık ritüel! İnsanlık tarihine ışık tutacak: Çok şaşıracaksınız Haberi Görüntüle

ŞAHİD-136 DEPOSUNA BASKIN

Edinilen bilgiye göre, saldırıya uğrayan hedef İran yapımı insansız hava aracının depo ve hazırlık alanı. Ayrıca Rusya'nın Krasnodar bölgesindeki Yeysk askeri havaalanı üssünde insansız uçan cisimlere yönelik bir kontrol ve iletişim merkezi de bulunuyor.

Cephenin 100 kilometre gerisinde gerçekleşen saldırıda çok sayıda eğitmen ve askerin öldürüldüğü söyleniyor. Ukrayna tarafının sağladığı bilgiler bağımsız olarak doğrulanamıyor. Rusya tarafından bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kiev Independent'a göre saldırının Cuma günü gerçekleştiğine inanılıyor. O gün, Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı petrol rafinerilerine ve ayrıca Şahed üssüne insansız hava araçlarıyla saldırı düzenlendiğini bildirdi. Saldırı sonucunda saldırıya uğrayan rafinerilerden en az birinde yangın çıktı. İki kişi yaralandı.

Suikastta PKK detayı! Trump'ın saldırganı YPG destekçisi ANTIFA üyesi çıktı Suikastta PKK detayı! Trump'ın saldırganı YPG destekçisi ANTIFA üyesi çıktı Haberi Görüntüle

100 İHA DÜŞÜRÜLDÜ

Rusya, saldırıda çoğu Kırım üzerinde olmak üzere 100'den fazla Ukrayna insansız hava aracını düşürdüğünü iddia etti. Çok sayıda uzaktan kumandalı botun da püskürtüldüğü belirtildi.

Rusya, Ukrayna'daki sivil tesislere defalarca insansız hava araçlarıyla saldırıyor. Ülkenin enerji altyapısı özellikle hedeflenmektedir. Shahed dronlarının yanı sıra çeşitli türdeki seyir füzeleri ve planör bombaları da tekrar tekrar kullanılıyor.

 

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading