Yandex Metrica

Sitede Ara

Saflar enkazların üstünde tutuldu! İsrail zulmüne rağmen Gazze'de bayram namazı duygulandırdı!

Saflar enkazların üstünde tutuldu! İsrail zulmüne rağmen Gazze'de bayram namazı duygulandırdı!

7 Ekim'den bu yana gece gündüz demeden tüm dünyanın gözleri önünde soykırım yapan katil İsrail'in saldırı ve ablukası altında olan Gazze şehrindeki masum Filistinliler, Kurban bayram namazını enkazların üstünde saf tutarak kıldı. 

Dünya

16.06.2024, 15:40

Filistinli vatandaşlar ağır hasar gören en büyük ve en eski camisi olarak bilinen tarihi 'Büyük Ömeri Camii' diğer bir ismiyle Gazze Ulu Camii'nde kıldı.

7 Ekim 2023'ten bu yana soykırım ve terör devleti İsrail on binlerce masun Müslüman'ı katletti.

İsrail, hastanelere, çadır kentlere Filistinlilerin başlarına yağan bombalardan sığındığı noktalara saldırarak neredeyse 40 bin çoğunluğu çocuk ve kadın Müslümanı tüm dünyanın gözleri önünde katletti. 

Dünyanın birçok noktasında insanlar Filistinlilerin hakkını korumak için sokaklara dökülse de çoğu devlet katliama sessiz kalmaya devam ediyor. 

Fakat bu 8 ay içerisinde çeşitli milletten birçok insan Filistinlilerin tüm yüreği ile Allah'a, İslam'a sarılışına tanık oldu ve İslam dinine büyük bir meraka yol açtı.  Böylelikle çok kişi Kur'an-ı Kerim ile tanıştı.

Filistinliler bu sabah kanla beslenen İsrail'e rağmen 'Büyük Ömeri Camii' diğer bir adıyla Gazze Ulu Camii'nde bayram namazı için saf tuttu.

 

 

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading