banner2

'Sabrın da bir sonu var' demişti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarısı Yunan'ı panikletti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Balkan turunda Yunanistan'a yapığı sert uyarılar Komşu basınında geniş yankı uyandırdı.

Dünya 07.09.2022, 10:05 07.09.2022, 10:27
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Caferoviç, konsey üyeleri Komsic ve Dodik ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısında Yunanistan'ı bir kez daha uyardı.

YUNANİSTAN'A UYARI: SABRIN DA SINIRI VAR

''Benim bu anlattıklarım bir rüya değil.'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Eğer bir gece ansızın gelebiliriz diyorsak, ne dedim; vakti saati geldiğinde TEKNOFEST'te bunu söyledim bir gece ansızın gelebiliriz. Niye? Eğer ellerinde bu adalar var, bu adalarda üsler var. Buralardan hareketle bize karşı bu tür böyle gayrimeşru tehditler devam ederse sabrın da bir sonu vardır. İşte o sabrın sonu geldiği anda biz ne diyoruz, sabrın sonu selamettir. Biz de o selameti gördüğümüz anda vakti saati gelince gereği yapılır. Bunu da Yunanistan'ın bildiğine inanıyorum. O vakit saat gelirse gereği yapılır. Çünkü bizim uçaklarımıza radar kilitlemesi şu bu adımları atmak hayra alamet değil.'' ifadelerini kullandı.

''YUNANİSTAN'I TEHDİT ETTİ''

Kathimerini, "Erdoğan ısrarcı: Yunanistan'ı yine tehdit etti" şeklindeki manşete yer verdi. "Türk Cumhurbaşkanı, Ege'de Türk uçaklarının Yunan tacizi konusunda ısrar etti." ifadesi kullanıldı. Yine aynı haberde, "Bosna Hersek'e gitmeden önce konuşan Erdoğan, Ankara'nın NATO ile Türk F-16 savaş uçaklarının S-300 uçaksavar sisteminin radarı tarafından kilitlendiği iddiasıyla ilgili görüşmelerde bulunduğunu kaydetti." denildi.

''TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI ATİNA'YI UYARDI''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözleri Yunanistan basınında geniş yer aldı. Komşu basını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini ilk sayfalarından okurlarına duyurdu. The Toc adlı internet sitesi, "Türkiye her düzeyde zorlukları tırmandırıyor: Atina'da Fransız kalkanı" başlıklı haberinde Erdoğan'ın ifadelerini aktardı. Yapılan haberde, "'Bir gece aniden gidebiliriz' diyen Türkiye Cumhurbaşkanı, ülkemizi önümüzdeki dönemde Ankara ile ne tür ilişkiler kurmak istediğini seçmek zorunda kalacağı konusunda uyardı." denildi.

''SABIR TÜKENDİĞİNDE GEREKEN YAPILIR''

"Erdoğan, Yunanistan'a tehditleri artırdı: Sabır tükendiğinde gereken yapılır" diyen Skai televizyonu da Erdoğan'ın Bosna Hersek ziyaretinden fotoğraf paylaştı. Haberde, "Türk Cumhurbaşkanı, doğrudan Yunanistan'ı işgal etmekle tehdit ediyor." iddiası ortaya atıldı. Atina'yı eylemleri konusunda uyardığı belirtilen Erdoğan'ın, "Sabrın sonu selamettir. Biz de o selameti gördüğümüz anda gereğini yaparız. Bunu da Yunanistan'ın ben bildiğine inanıyorum." ifadeleri aktarıldı.

CNN: BİR GECE ANİDEN GELEBİLİRİZ

CNN Yunanca ise, "Erdoğan: Bir gece aniden gelebiliriz" başlığıyla verdiği haberinde, Türk Cumhurbaşkanı'nın uyarısını yinelediğine dikkat çekildi. Erdoğan'ın, Ankara'daki kabine toplantısından sonra, "Yunanistan bizim seviyemizde değil; siyasi, ekonomik ve askeri olarak eşit değil." dediği anımsatıldı. Ayrıca yapılan haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Balkan turunun Bosna Hersek, Hırvatistan ve Sırbistan'ı kapsadığı kaydedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!