banner2

S-400 sevkiyatı Batı'yı endişelendirdi: Türkiye'ye üstü kapalı küstah tehdit

Türkiye ve Rusya arasında ikinci part S-400 sevkiyatının başladığı yönündeki haberler Batılı ülkeleri ve ABD’yi korkuttu. Endişeye kapılan ABD’de Dışişleri Bakanlık Sözcüsü Ned Price, "Bu konuda yeni bir gelişmeden haberdar değiliz" diyerek Türkiye'ye dolaylı bir uyarıda bulundu.

Dünya 18.08.2022, 00:33
Abone ol
S-400 sevkiyatı Batı'yı endişelendirdi: Türkiye'ye üstü kapalı küstah tehdit

Türkiye ve Rusya arasında ikinci part S-400 sevkiyatının başladığı yönündeki haberler, Amerika Birleşik Devletleri’nde endişeye yol açtı. Hem Türkiye'ye Patriot ve F-35 vermeyen hem de Türkiye'nin S-400 almasını istemeyen ABD'nin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Türkiye'ye üstü kapalı bir tehditte bulundu. Price, "Şu anda ülkelerin Rusya ile savunma sanayi alanında iş birliğinden kaçınmaları her zamankinden önemli. Zira bu onları yaptırım riskine sokar" diyerek yaptırım tehdidinde bulundu. Price'nin bu skandal sözlerine Ankara ve Moskova cephesinin ne yanıt vereceği merakla bekleniyor.

İKİNCİ PART S-400 SEVKİYATI İÇİN SÖZLEŞME İMZALANDI

Rusya Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi Direktörü Dmitri Şugayev, Türkiye'nin, ikinci parti S-400 hava savunma sisteminin tedariki için bir sözleşme imzaladığını duyurdu. Rus haber ajansı TASS'a konuşan Şugayev, Türkiye ile imzalanan sözleşmenin, S-400 hava savunma sistemi bileşenlerinin bir kısmının Türkiye'de yerli olarak üretilmesini de içerdiğini bildirdi. Şugayev, sözleşmenin şu anda pratik olarak uygulandığını ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!