Yandex Metrica

Rusya'dan savaş çıkaracak iddia: 'Kuzey Akım 1 ve 2'yi İngiltere havaya uçurdu'

Rusya'dan savaş çıkaracak iddia: 'Kuzey Akım 1 ve 2'yi İngiltere havaya uçurdu'

Rusya Savunma Bakanlığı, Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarını İngiliz donanma personelinin havaya uçurduğunu iddia etti.

Dünya

23.01.2024, 20:00

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İngiliz donanma personelinin geçen ay Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarını İngiltere'nin havaya uçurduğunu ve önde gelen bir NATO üyesini kritik Rus altyapısını sabote etmekle doğrudan suçladığını iddia etti. 

Genetik mühendisliğinde dev adım: DNA'yı isteğe göre 'programlayacaklar Genetik mühendisliğinde dev adım: DNA'yı isteğe göre 'programlayacaklar Haberi Görüntüle

'KUZEY AKIM 1 VE 2'Yİ İNGİLTERE HAVAYA UÇURDU'

Reuters'ın aktardığına göre Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada aşağıdaki ifadeler yer alırken iddiya ilişkin herhangi bir kanıt sunulmadı.

Mevcut bilgilere göre, İngiliz Donanması'nın temsilcileri, bu yıl 26 Eylül'de Baltık Denizi'nde bir terörist saldırının planlanması, sağlanması ve uygulanmasında yer aldı. Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 doğalgaz boru hatlarını havaya uçurdu.

İngiltere Savunma Bakanlığı'ndan Rusya'nın iddiasına ilişkin bir cevap gelmedi. 

Endonezya'da bir ayda ikinci yılan saldırısı! Genç kadını yutmaya çalışan piton ülkeyi ayağa kaldırdı! Endonezya'da bir ayda ikinci yılan saldırısı! Genç kadını yutmaya çalışan... Haberi Görüntüle

BATI'YI SORUMLU TUTMUŞTU

Rusya, Baltık Denizi yatağında Rus yapımı Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 boru hatlarını kulllanım dışı bırakan patlamalardan daha önce Batı'yı sorumlu tutmuştu. Rusya'nın Avrupa'ya gaz tedarikinin en büyük rotası olan boru hatlarındaki hasardan kimin sorumlu olduğuna dair Rusya'dan ayrıntılı bir açıklama yapılmamıştı.

Batı ise Kuzey Akım 1 ve 2'deki hasarlardan Rusya'yı sorumlu tutmuş fakat Rusya, Batı'nın iddialarının "aptalca" olduğunu belirtmişti. Rus yetkililer Rusya'ya yönelik iddiaları Washington'un Avrupa'ya daha fazla sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) satmak istemesinin sonucu olduğunu öne sürmüş, ABD ise bu iddiaları yalanlamıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading