Yandex Metrica

Sitede Ara

Rusya'dan Batı'ya karşı yeni hamle: Putin petrol ambargosunu uzattı

Rusya'dan Batı'ya karşı yeni hamle: Putin petrol ambargosunu uzattı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, G7 ve Avrupa Birliği ülkelerine karşı yeni bir adım attı. Rusya'nın deniz yoluyla sevk ettiği petrole tavan fiyat uygulaması uygulayan AB ve G7 ülkelerine yönelik petrol ve petrol ürünü satışına yönelik yasağın süresini uzatıldı. 

Dünya

13.06.2024, 19:22

Rusya, Avrupa Birliği ve G7 ülkelerine yönelik petrol ambargosunda süreyi uzattı. 

Putin, Batı'ya karşı yeni bir adım atarak petrol ambargosu kararını imzaladı. Rusya Devlet Başkanı Putin'in imzaladığı kararnameyle, G7 ve Avrupa ülkelerinin dahil olduğu Batılı ülkelerin Rus petrolüne varil başına 60 dolar tavan fiyat uygulamasına karşı yaptırım kararının süresi 31 Aralık 2024'e uzatıldı.

Bafel Talabani'nin günleri sayılı: Türkiye'nin cevabı bir SİHA füzesi olacak Bafel Talabani'nin günleri sayılı: Türkiye'nin cevabı bir SİHA füzesi olacak Haberi Görüntüle

PUTİN'İN PETROL SATIŞI YASAĞI

Rusya, 1 Şubat 2023'te yürürlüğe giren kararla, tavan fiyat uygulamasına katılan kişi ve şirketlere 30 Haziran 2024'e kadar petrol ve petrol ürünü satışını yasaklamıştı.

Tavan fiyat uygulayanlara petrol sevkiyatı yalnızca Putin'in özel izniyle gerçekleşebiliyor.

IMF'den dev kıyak! 20 milyar dolarlık borç yeniden yapılandırılacak IMF'den dev kıyak! 20 milyar dolarlık borç yeniden yapılandırılacak Haberi Görüntüle

BATILI DEVLETLER TAVAN FİYAT UYGULAMIŞTI

G7 ve Avrupa Birliği ülkeleri Aralık 2022'de, Rusya'dan deniz yoluyla taşınan petrole varil başına 60 dolar tavan fiyat uygulanmasında anlaşmaya varmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading