Yandex Metrica

Rusya'dan Balkanlar provokasyonu: 'Kosova Sırbistan'dır' sloganıyla yayına başladılar

Rusya'dan Balkanlar provokasyonu: 'Kosova Sırbistan'dır' sloganıyla yayına başladılar

Ukrayna Savaşı'nın ardından Rusya'ya yaptırım uygulamayan nadir ülkelerden biri olan Sırbistan, Batı'ya karşı gelmenin karşılığını alıyor. Rusya'nın devlet destekli televizyon kanalı Russia Today, 15 Kasım itibarıyla Sırpça yayına başladı. "RT'yi Balkanlarda başlattık. Çünkü Kosova Sırbistan'dır." sloganı ile yayına başlayan kanal açıkça Sırbistan'ın Kosova'yı işgalini destekliyor.

Dünya

23.01.2024, 20:04

Rusya'nın devlet tarafından finanse edilen televizyon kanalı Russia Today, 15 Kasım itibarıyla "Kosova Sırbistan'dır' sloganı ile Sırpça yayına başladı.

Dolar kabusu her gün daha da büyüyor: Yeni Capitol Hill baskını artık garanti! SWIFT yerine CIPS geliyor Dolar kabusu her gün daha da büyüyor: Yeni Capitol Hill... Haberi Görüntüle

'RT'Yİ BALKANLARDA BAŞLATTIK ÇÜNKÜ KOSOVA SIRBİSTAN'DIR'

Russia Today'in baş editörü Margarita Simonyan Twitter hesabından yaptığı açıklamada "RT'yi Balkanlarda başlattık. Çünkü Kosova Sırbistan'dır." ifadelerine yer verdi. Sırbistan, Ukrayna Savaşı'nın ardından Rusya'ya yaptırım uygulamayarak Batı'ya karşı gelmişti. Rusya ise Sırbistan'ın desteğine karşılık bu adımı ile  açıkça Kosova'nın işgalini destekliyor.

Russia Today'i bu yılın başlarında gazetecilere verdiği bir röportajda kendisini "Rus ve Putin yanlısı" olarak tanımlayan Rus devlet destekli haber ajansı Sputnik'in editörü Ljubica Milincic'in kızı Jelena Milincic yönetecek.

Bu gezegen çürük yumurta gibi kokuyor: Bilim insanlarından devrim yaratan keşif! Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak Bu gezegen çürük yumurta gibi kokuyor: Bilim insanlarından devrim yaratan... Haberi Görüntüle

YAPTIRIMLAR RUSSIA TODAY'İ VURMUŞTU

Avrupa Birliği, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından Mart ayında Russian Today English, Russia Today UK, Russia Today Germany, Russia Today France, Russia Today Spanish ve Sputnik'in dağıtımını askıya almıştı.  

Açıklamaya göre RT Balkan, en geç 2024'te yerel Russia Today Serbian kanalı ile yayına başlamayı planlıyor. 

NASA'nın hatası insan hayatına neden olabilir! Uzayda mahsur kalan astronotlardan yardım çağrısı geldi! NASA'nın hatası insan hayatına neden olabilir! Uzayda mahsur kalan astronotlardan... Haberi Görüntüle

SIRBİSTAN RUSYA'YA YAPTIRIM UYGULAMAMAKTA KARARLI

Ukrayna'yı işgalinin ardından Rusya'ya yaptırım uygulamayan nadir ülkelerden biri olan Sırbistan, Batı'nın yaptırım baskılarına direniyor. Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, geçtiğimiz günlerde Rusya'ya yaptırım uygulamaları için büyük baskı gördüklerini söylemiş ve  "Ancak Demokles'in kılıcını boynumuzda hissedersek Rusya'ya yaptırım uygularız." demişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading