Yandex Metrica

Rusya'dan ABD çıkışı: Birçok ülke ve halka karşı işlediği suçlardan dolayı hesap vermeliler

Rusya'dan ABD çıkışı: Birçok ülke ve halka karşı işlediği suçlardan dolayı hesap vermeliler

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, "Washington işlediği suçlardan dolayı insanlar karşısında hesap vermeli. Biden nedense birçok ülke ve halka karşı işlediği korkunç suç niteliğindeki yasa dışı eylemler konusunda yasalar karşısında cevap vermiyor. Washington'ın işlediği suçlar konusunda cevap verme zamanı geldi." dedi.

Dünya

08.02.2024, 23:16

Başkent Moskova'da düzenlediği hatalık basın toplantısında konuşan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'nin birçok ülke ve halka karşı "korkunç suçlar" işlediğini belirterek, "Washington işlediği suçlardan dolayı hesap vermeli." dedi.

Anadolu Ajansı muhabirinin Amerikan askerlerinin Ürdün-Suriye sınırında öldürülmesi ile ilgili sorusuna cevap veren Zaharova, ABD Başkanı Joe Biden’ın bu saldırıya yanıt verecekleri yönünde açıklama yaptığına dikkati çekerek, şu ifadeleri kullandı: "Kanaatimce Biden, cümlesini sonlandırmadı. Washington işlediği suçlardan dolayı insanlar karşısında hesap vermeli. Biden nedense birçok ülke ve halka karşı işlediği korkunç suç niteliğindeki yasa dışı eylemler konusunda yasalar karşısında cevap vermiyor. Washington'ın işlediği suçlar konusunda cevap verme zamanı geldi. Sadece güçle cevap vermeyi biliyorlar. Bu da durumun çözülmesi yerine gerginleşmesine yol açıyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sınırlarımızın hemen ötesinde teröristan kurdurmayız Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sınırlarımızın hemen ötesinde teröristan kurdurmayız Haberi Görüntüle

JAPONYA'YA TEPKİ

Yıllardır süregelen Kuril Adaları sorunu ile ilgili yürütülen barış müzakerelerini reddetme kararı alan Japonya'ya tepki gösteren Mariya Zaharova, bu ülkenin Rusya’ya yönelik "dostça olmayan" yaklaşım sergilediğini belirterek "Rusya, Japonya yönetiminin her türlü düşmanca eylemine en sert şekilde cevap vermeye devam edecek." dedi.

Zaharova, Mali, Burkina Faso ve Nijer'in Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğundan (ECOWAS) ayrılma kararı aldığına dikkati çekerek bununla ilgili durumu takip ettiklerini ve ortaya çıkan sorunların eşitlik ve karşılıklı saygıya dayalı diyalog yoluyla çözüleceğini umduklarını dile getirdi.

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading